Data publikacji:

Platynowe włosy męskie. Jak uzyskać modny kolor?


Platynowe włosy męskie to coraz częstszy wybór mężczyzn decydujących się na farbowanie włosów. Kolor ten jest jednak dość wymagający i trzeba mu poświęcić więcej uwagi, żeby uzyskać pożądany efekt; szczególnie jeśli natura obdarzyła faceta ciemną czupryną. Jak uzyskać platynowe włosy? Komu pasuje taki kolor? O czym należy pamiętać podczas farbowania? Jak utrzymać platynowe włosy? Sprawdź odpowiedzi poniżej!
mężczyzna

Platynowe włosy męskie – komu pasują?


Platynowy blond męski nie będzie doskonałym wyborem dla każdego mężczyzny. Przede wszystkim będą one pasować panom o jasnej cerze i o jasnej oprawie oczu. Istotna jest również tonacja - ze względu na to, że włosy platynowy blond mają chłodne tony, dobrze będą w nim wyglądać mężczyźni o skandynawskim typie urody. Platynowe włosy męskie nie będą za to zbyt dobrym wyborem dla panów o śniadej karnacji, ponieważ kontrast, który powstanie między kolorami, jest niemodny.

Przy decydowaniu się na taki odcień blondu nie ma natomiast znaczenia wiek osoby ani długość włosów: równie dobrze fryzury męskie platyna będą prezentować się u krótko obciętego trzydziestolatka jak i długowłosego czterdziestolatka.

Jak zrobić platynowe włosy?


Jeśli mężczyzna upewnił się już, że platynowe włosy męskie będą u niego strzałem w dziesiątkę, może przejść do działania. Platynowy blond męski można osiągnąć za pomocą albo farby, albo szamponu koloryzującego.

Szampon koloryzujący jest idealnym wyborem dla panów, którzy chcą dokonać tymczasowej zmiany, bo np. nie są pewni, że faktycznie dobrze będą się czuli w platynowym blondzie. Szampon zmywa się po kilku myciach i nie niszczy tak włosów. Minusem natomiast jest słabsze działanie, ponieważ składniki, z których jest złożony, nie wnikają trwale w strukturę włosa, a jedynie je tymczasowo „otulają”. Przez delikatniejsze działanie szampon nie sprawdzi się u panów, którzy mają bardzo ciemne włosy lub zechcą przykryć siwiznę.
Farba do włosów to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą uzyskać mocny kolor na długo. Farba nie posiada minusów szamponu: jest trwała, ma silne działanie, sprawdzi się nawet na bardzo ciemnych włosach i skutecznie zamaskuje siwiznę. Należy jednak pamiętać, że jest bardziej inwazyjna dla włosów (szybciej się niszczą, łatwo mogą się wysuszać) i nie tak łatwo usunąć skutki uboczne nieudanej koloryzacji.

Jak utrzymać platynowe włosy?


Włosy platynowy blond niestety bardzo szybko nabierają żółtych tonów. Aby tego uniknąć, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Dobrym pomysłem jest zakupienie srebrnej płukanki, której celem jest wypłukiwanie niepożądanych odcieni.

Czy da się uzyskać platynowe włosy męskie w domu?


Chociaż farbowanie włosów w domu jest większym wyzwaniem niż wizyta w profesjonalnym salonie, jak najbardziej może się udać. Platynowe włosy męskie jak najbardziej można uzyskać w domowych warunkach, trzeba pamiętać tylko o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy dokładnie stosować się do instrukcji podanych na opakowaniu preparatu. Jeżeli napisane jest, że produkt trzeba trzymać na głowie 40 minut, nie można skrócić ani wydłużyć tego czasu. W ten sposób bardzo łatwo nie tylko zniszczyć finalny efekt, ale również włosy. Równie ważne jest wykonanie próby uczuleniowej preparatu minimum 12 godzin przed koloryzacją, aby upewnić się, że specyfik nie spowoduje reakcji alergicznej.

Na wizytę w salonie powinni się zdecydować przede wszystkim panowie, którzy mają bardzo ciemne naturalne włosy, ponieważ profesjonaliści będą w stanie dobrać odpowiedni sposób koloryzacji bez trwałego zniszczenia czupryny. To samo dotyczy debiutujących mężczyzn w temacie farbowania. W profesjonalnym salonie nie tylko na pewno osiągną zamierzony efekt, ale również mogą liczyć na wskazówki, jak utrzymać platynowe włosy.
Autor: Agnieszka Ragus