Data publikacji:

Quiff, czyli fryzura idealna na każdą okazję

To prawdziwy hit Instagrama i portali modowych. Męska fryzura quiff bije rekordy popularności. Nic dziwnego. Sprawdź, co to jest quiff i jak uzyskać tę fryzurę w domu.

Quiff

Quiff – co to jest?

Quiff to fryzura, która zyskała popularność w latach 50. Czasy wojny nie sprzyjały bujnym, swobodnym fryzurom. Zamiast tego wybierano schludne uczesania na żel.

Zmieniło się to po wojnie – mężczyźni nosili dłuższe, uniesione u nasady włosy. Dzięki temu fryzura zyskiwała objętość, a mężczyzna wyglądał dużo swobodniej i na luzie. Być może z tego powodu quiff stał się symbolem buntu, wolności i szalonego rock'n'rolla.

Quiff możemy podziwiać w wykonaniu Elvisa Presleya i Marlona Brando, a obecnie Davida Beckhama czy Zayna Malika. Uniwersalność tej fryzury sprawiła, że quiff jest wciąż często wybieraną fryzurą wśród mężczyzn.

Co wyróżnia quiff? Fryzura quiff składa się z dwóch podstawowych elementów: krótkich boków i dużo dłuższej góry. Tutaj liczy się objętość i artystyczny nieład. Wielu mężczyzn układa dłuższe kosmyki włosów do przodu – to trik, który przyda się mężczyznom z zakolami lub wysokim czołem.

Sprawdź również, jakie są najlepsze fryzury zakrywające zakola.

Fryzura quiff męska – komu pasuje?

Quiff ma wiele zalet. To fryzura, która jest niezwykle prosta w wykonaniu. Dodatkowo quiff będzie wyglądał dobrze prawie na każdym mężczyźnie. Dlaczego?

W przypadku mężczyzn o okrągłej twarzy, quiff sprawi, że twarz będzie wyglądać dużo szczuplej. Natomiast mężczyznom o węższej twarzy quiff nada charakteru i wyglądu niczym z magazynu modowego. Mężczyźni o pociągłej twarzy powinni jednak uważać na ułożenie dłuższych partii włosów.

Im dłuższe włosy i im wyżej będą uniesione, tym bardziej pociągle będzie wyglądać twoja twarz. Taka fryzura nie do końca sprawdzi się też w przypadku odstających uszu.

Urok tej fryzury polega na tym, że w zależności od kształtu cięcia i długości włosów, na każdym mężczyźnie ta fryzura wygląda inaczej. Dzięki temu bez problemu nadasz tej fryzurze własny styl.

Fryzura quiff – jak wykonać?

Na szczęście nie musisz wydawać dużych sum pieniędzy, by cieszyć się modnym quiffem. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka gadżetów, które pomogą ci w przygotowaniu fryzury w zaciszu własnego domu.

Czego będziesz potrzebować? Maszynki do włosów wyposażonej w różne stopnie strzyżenia. My polecamy produkty marki Philips. Aż 11 ustawień długości (od 3 do 21 mm lub 0,5 mm bez nasadki grzebieniowej) pozwoli ci wykonać fryzurę, o której marzysz. Z pomocą funkcjonalnej maszynki do strzyżenia zadbasz o wygląd nie tylko swoich włosów, ale także zarostu.

Jak wykonać quiff? Delikatnie zwilżone włosy podziel na dwie główne sekcje: dolną i górną biegnącą od skroni. Quiff będzie wyglądał najlepiej wtedy, gdy dół włosów będzie krótko podcięty. Górne partie włosów możesz potraktować nasadką grzebieniową lub specjalistycznymi nożyczkami fryzjerskimi. Prawda, że proste?

Quiff – jak pielęgnować?

Codzienna pielęgnacja fryzury quiff jest naprawdę prosta.

Krok 1: rozpocznij od świeżo umytych, wysuszonych ręcznikiem włosów. Twoje włosy powinny być nadal wilgotne. Opcjonalnie: jeśli zależy ci na większej objętości, w tym kroku wysusz włosy suszarką. Możesz to zrobić suszarką z dyfuzorem.

Krok 2: nanieś na włosy niewielką ilość produktu i rozprowadź go równomiernie na włosach.

Krok 3: dokończ suszenie włosów w kierunku, w którym chcesz, żeby układały się twoje włosy. Dla jeszcze lepszych efektów możesz wykorzystać okrągłą szczotkę z włosiem.

Autorka: Robert Wojtaś