Data publikacji:

Bezrękawnik męski z kapturem. Do czego pasuje?

Puchowy bezrękawnik to idealne docieplenie na chłodne, jesienne dni. Lekkie, bezpretensjonalne i idealnie wpisujące się w sportowy, miejski styl. Podpowiadamy, jak nosić męski bezrękawnik z kapturem oraz z jakimi ubraniami go łączyć.

bezrękawinik męski

Bezrękawnik męski z kapturem

Bezrękawnik męski z kapturem – hit sezonu?

Pikowany bezrękawnik to odkrycie ostatnich kilku lat. Choć wywodzi się ze stroju sportowego, łączony jest także z eleganckimi elementami męskiej garderoby. Wykonany z poliestru bezrękawnik chroni tułów oraz głowę przed wiatrem i chłodem, a przy okazji nie krępuje ruchów. Z tego względu panowie chętnie wybierają go chociażby na wyjście z psem, na zakupy, na jogging czy na wyjście do pracy. Bezrękawnik sprawdzi się też w górach lub podczas weekendowych wypadów za miasto. Wygoda połączona z miejską elegancją to obecnie silny trend w modzie męskiej.

Jak nosić bezrękawnik z kapturem?

Siła bezrękawnika tkwi w tym, że wygląda on dobrze na wielu typowych ubraniach męskich. Możesz założyć go na koszulę z długim rękawem, dopasowany sweter, cienki longsleeve, czarny golf czy bluzę. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli nałożysz bezrękawnik na górę o stonowanym, jednolitym kolorze, np. białym, czarnym, beżowym lub szarym. Sportowe bezrękawniki utrzymane są najczęściej w intensywnych barwach, więc to one wychodzą na pierwszy plan.

Jakie spodnie pasują do męskiego bezrękawnika puchowego? Tutaj warto posiłkować się sportowym stylem. Doskonale pasują do niego joggery, sportowe dresy, dżinsy, a w niektórych sytuacjach także chinosy. Jak nie trudno się domyślić, połączenie bezrękawnika z miejskimi sneakersami będzie strzałem w dziesiątkę. Nie oznacza to jednak, że nie pasuje on do bardziej eleganckich butów. Zestawienie ze sztybletami lub brogsami może wyglądać bardzo korzystnie, zwłaszcza jeśli postawisz na kolorystykę nawiązującą do brązów i barw ziemi.
Istnieją także bardzo cienkie bezrękawniki, które można założyć pod płaszcz lub nawet pod marynarkę. Traktuje się je wówczas niemal jako kamizelkę w trzyrzędowym garniturze. Tego typu bezrękawnik powinien być utrzymany w ciemnych barwach, zbliżonych do odzieży wierzchniej. Jeśli będzie odznaczał się zbyt mocno, może wyglądać komicznie. Z takiego wykorzystania pikowanego bezrękawnika w eleganckich zestawach zasłynął chociażby były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adam Nawałka.

Komu pasuje męski bezrękawnik z kapturem?

Zaletą bezrękawników jest fakt, że pasują one mężczyznom w każdym wieku. Ten popularny element sportowego stylu doskonale pasuje zarówno dwudziestolatkowi, jak i sześćdziesięciolatkowi. Do osiągnięcia schludnego efektu ważne jest jednak to, by dobrze dobrać bezrękawnik do sylwetki. Powinien on przylegać do tułowia, nie zaburzając linii talii oraz sylwetki V.
Zbyt duży i bufiasty bezrękawnik sprawi, że tułów nabierze monstrualnych rozmiarów, a barki znikną pod fałdami materiału. Z podobnego względu bezrękawnik nie sprawdzi się w przypadku osób o sylwetce skinny fat, czyli tej z dużym brzuchem oraz chudymi ramionami. W takim przypadku lepiej wybrać klasyczną kurtkę pikowaną.

Bezrękawnik z kapturem na siłownię

Wspominając o męskim bezrękawniku, nie możemy pominąć innego modelu, czyli tego dresowego, wykonanego z miękkiej dzianiny. Bawełniany bezrękawnik w stylu hoodie szczególnie popularny jest na siłowniach, gdzie pełni rolę koszulki do ćwiczeń. Mocno wycięte ramiona zapewniają dużą wygodę i nie krępują ruchów nawet w najcięższych ćwiczeniach.

Mimo że sportowy bezrękawnik z kapturem przypomina nieco zwykłą bluzę, raczej nie pasuje do codziennego użytku. Podobnie jak koszulka na ramiączkach, warto go używać jednie w trakcie aktywności fizycznej lub w przydomowym zastosowaniu. Odsłonięcie spoconych pach jest w złym guście, o kwestiach braku higieny nie wspominając.
Autor: Szymon Sonik