Data publikacji:

Wielki powrót PRL – spodnie piramidy. Gdzie kupić oraz dla kogo są odpowiednie?

Moda z lat 80. odbiega od mody, którą kojarzymy jako nowoczesną. Jednak coraz więcej elementów wraca do kanonu. Jednym z nich są spodnie piramidy, które cechują się nietypowym krojem i są jednocześnie bardzo wygodne. Podpowiadamy dla kogo są odpowiednie, gdzie kupić oraz jak je nosić.

Spodnie piramidy

Czym są spodnie piramidy?

Spodnie piramidy były ikoną mody w czasach PRL. Spodnie te cechowały się cienkim materiałem jeansowym oraz logiem na tylnej kieszeni. W latach 80. trafiły do Polski z Turcji i szybko stały się hitem. Obecnie te spodnie wróciły do nas w odmienionej wersji. W sklepie męski odpowiednik kupimy jako jeansy klasyczne, a damskie pod nazwą „mom jeans” lub „jeansy mom fit”.

Czy spodnie piramidy są modne?

Każda epoka ma swój odmienny styl. W modzie lat 20. ubiegłego wieku królował styl elegancki, noszono jak w Wielkim Gatsbym kapelusze, szelki i eleganckie kamizelki. W latach 90. wielkim hitem były sztruksy, a w ostatnich latach nowym trendem są spodnie chinosy . Nie możemy jednak zapomnieć, że obecna moda ma to do siebie, że lubi wracać i to ze zdwojoną siłą. Spodnie piramidy z lat 80. są ostatnim krzykiem mody.

Spodnie piramidy – dla kogo oraz jak je nosić?

Ten model spodni spokojnie można nosić każdego dnia i będą pasować każdemu. Popularnością cieszą się przede wszystkim modele jeansowe, ponieważ są one dobrą bazą do każdej stylizacji. Możemy go łączyć z klasycznymi t-shirtami, casualowymi koszulami czy bluzami. Są one na tyle uniwersalne, że pasują do wielu zestawień jak i do okazji. Najbardziej klasycznym pomysłem zestawienia takich spodni są białe, bawełniane t-shirty. Innym rozwiązaniem jest wybranie swetra zakładanego przez głowę lub wybierając się na wyjście ze znajomymi wybranie koszuli o casualowym kroju.

Spodnie piramidy to nie tylko moda męska, czyli mom jeans

Spodnie te powróciły w modzie damskiej jako mom jeans oraz jeans mom fit. Spodnie te królują w wersji eleganckiej jak i codziennej. Są również na tyle uniwersalne, że spodnie te pasować będą na wiele typów budowy ciała. Dobrze będą się prezentować w wydaniu petite czy plus size. Panie podobnie jak Panowie w zależności od modelu mogą nosić te spodnie na wiele różnych okazji. Decydując się na codzienną stylizację Panie mogą zdecydować się na klasyczny zestaw z białym t-shirtem lub wybierając się na mniej formalne spotkanie postawić na croptop.

Czy warto zdecydować się na spodnie piramidy?

Spodnie te są przede wszystkim ikoną stylu lat 80 i trudne jest znalezienie oryginalnych spodni z tamtych czasów, a jeśli już nam się uda to wybór nie jest zbyt duży. Jednak obecnie możemy dostać ich nowe wersje, wzorowane na spodniach, które były noszone kilkadziesiąt lat temu. Spodnie te może nie posiadają logotypu na tylnej kieszeni, ale ich duch został wiernie odwzorowany i będą pasować każdemu.