Data modyfikacji:

Fryzura do kształtu twarzy – męska. Jak dobrać męską fryzurę do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrana fryzura do kształtu twarzy męska może zmienić optycznie wygląd, tak że twarz będzie się wydawać bardziej przystojna. Jeśli jednak masz wystarczająco dużo czasu oraz chęci do poeksperymentowania, warto spróbować. Sprawdź niniejszy poradnik i dowiedz się, jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej.

Fryzura do kształtu twarzy – męska.

Fryzura do kształtu twarzy – męska

Fryzura do kształtu twarzy męska – jak ją dobrać?

Kształt naszej twarzy wpływa w dużej mierze na to, jak stylizować włosy. Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej? Na początek trzeba sprawdzić, jaki kształt ma twarz. W tym celu warto zrobić sobie zdjęcie selfie i następnie obrysować na nim kształt. Sposób uczesania będzie się różnił w zależności od tego, czy twarz jest kwadratowa, prostokątna, trójkątna lub też kolista. Celem jest wystylizowanie włosów tak, aby optycznie przypominała ona ideał, czyli owal.

Przeczytaj również: Twarz diamentowa – fryzury męskie. Jaką fryzurę męską wybrać przy diamentowej twarzy?

Fryzura do kształtu twarzy męska – co zrobić, gdy twarz jest kwadratowa?

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej kwadratowej? Fryzura powinna wydłużać optycznie twarz – mile widziane są włosy lekko podniesione na górze głowy, np. za pomocą specjalnej gumy.

Z kwadratową twarzą dobrze będą się prezentować także wygolone boki oraz włosy lekko przystrzyżone przy górnych bokach. Natomiast jeśli chodzi o zarost, warto postawić na zaokrągloną brodę i wąsy lub pełną brodę bez wąsów, przystrzyżoną na okrągło. Dzięki temu zamaskowane zostaną zaostrzone krawędzie twarzy.

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej prostokątnej?

Co zrobić w sytuacji, gdy twarz przypomina prostokąt? Odpowiednia fryzura do kształtu twarzy męska to pozostawienie lekko dłuższych boków i uniesionej góry. Przy tym typie urody należy unikać długiego zarostu, aby nie wydłużać jeszcze bardziej twarzy. Celem jest optyczne skrócenie i uwypuklenie szerokości.

Fryzura do kształtu twarzy męska – jak odwrócić uwagę od kolistej twarzy?

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej, która jest kolista? Dobrze sprawdzi się dłuższa góra i krótsze boki, podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej. Dodatkowym elementem będą jednak nierówności i zawijasy – elementy te odwrócą uwagę od pucołowatego kształtu twarzy. Odpowiednie kosmetyki, które pozwolą uzyskać taki efekt, są łatwo dostępne w drogeriach internetowych oraz stacjonarnych.

Jeśli chodzi o brodę, nie powinna ona okalać całej twarzy, ponieważ taka stylizacja jeszcze bardziej podkreśli jej okrągły kształt. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie broda wykonturowana i krótka, skoncentrowana wokół ust. Mile widziana jest kozia bródka, a także zarost typu kotwica, dozwolona jest także długa broda, która wydłuży optycznie twarz.

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej trójkątnej?  

Ostatni typ twarzy to trójkąt, czyli wąska szczęka, mocno zarysowany podbródek i bardzo szerokie czoło. Dla trójkątnej twarzy najlepiej sprawdzą się fryzury, które zwężają czoło i poszerzają dolną część twarzy. Bardzo mile widziany jest więc zarost, a także grzywki. Należy unikać koziej bródki, ponieważ taka stylizacja, zamiast ukryć niedoskonałości w budowie twarzy, podkreśli je. Dobrym pomysłem będą szerokie wąsy oraz zarost przystrzyżony na tę samą długość na całej szerokości twarzy – dzięki temu proporcje się wyrównają. Podobnie należy postąpić, jeśli twarz ma diamentowy kształt – włosy oraz broda powinny odwracać uwagę od mocno zaostrzonych krawędzi.

Autor: Alicja Hudzik