Data publikacji:

Jaką maszynkę do strzyżenia włosów na zero wybrać?

Ogolona na łyso głowa jest praktyczną i estetyczną stylizacją, na którą decyduje się bardzo wielu mężczyzn. Jej właściwa pielęgnacja wymaga jednak sporo uwagi, a także regularnych wizyt u fryzjera. Wykorzystując dedykowane urządzenia i akcesoria, możemy jednak samodzielnie zadbać o wygląd. W artykule podpowiadamy, jaka maszynka do strzyżenia na zero będzie najlepsza.
maszynka do włosów na zero
Przeczytaj również: Najlepsza maszynka do golenia na mokro 
Jeszcze kilka dekad temu wygolona głowa była jasnym znakiem, że mamy do czynienia z żołnierzem albo byłym więźniem. Społeczna optyka fryzury zmienił się jednak niezwykle mocno od tamtego czasu. Dziś na ten wygląd decydują się mężczyźni w każdym wieku, bez względu na wykonywany zawód lub wykształcenie. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest niezwykła łatwość utrzymania dobrego wyglądu, wystarczy do tego bowiem jedynie maszynka do strzyżenia na zero. Jaki jednak sprzęt należy kupić, aby regularnie samemu przycinać włosy bez pomocy osób trzecich lub profesjonalnego fryzjera? 

Maszynka do strzyżenia na zero – co należy sprawdzić przed zakupem

Wybierając najlepszą maszynkę do strzyżenia na zero, powinieneś przyglądnąć się kilku najważniejszym cechom sprzętu, dzięki którym będzie on nie tylko wygodny w obsłudze, ale też posłuży z powodzeniem przez wiele lat.

Rodzaj ostrzy w maszynce do strzyżenia na zero

Na początek warto przyjrzeć się jakości wykonania ostrzy w maszynce. Aby móc pochwalić się dobrze ogoloną głową, będziesz korzystał ze sprzętu w dość regularnych odstępach czasu. W takim wypadku praca z modelem posiadającym słabe i tępe ostrza może okazać się problemem, zwłaszcza jeżeli masz dość gęste i mocne włosy.
Dla najlepszego efektu potrzebujesz więc ostrzy wykonanych z jak najbardziej odpornego materiału. Zamiast tańszych maszynek z ostrzami ze stali lub aluminium, postaw na bardziej wytrzymałe modele tytanowe lub ceramiczne. Znajdziesz je jednak w droższych urządzeniach, czasami jednak warto wydać więcej, by uniknąć problemów w przyszłości.

Regulacja długości strzyżenia i nasadki

Maszynka do strzyżenia na zero musi koniecznie posiadać dość szeroki zakres regulacji ostrzy. Zainteresować powinna cię przede wszystkim minimalna wysokość ścinanych włosów. Optymalnie powinna ona wynosić około 1–3 milimetrów. Dla jeszcze lepszego efektu możesz sięgnąć też po jeszcze bardziej dokładne strzyżarki o wysokości 0,5 milimetra.
Jeżeli poza prostym strzyżeniem na zero planujesz bardziej fantazyjną fryzurę, warto nie ignorować także maksymalnej długości ścinanych włosów maszynki. W modelowaniu wyglądu pomogą różnego typu nasadki nakładane na ostrza, warto więc zwrócić uwagę na ich liczbę w pudełku oraz przeznaczenie.

Czyszczenie i konserwacja ostrzy

To kolejna ważna cecha sprzętu, gdy dość często z niego korzystasz. Warto, byś zainteresował się, czy producent dodaje do zestawu narzędzia do czyszczenia ostrzy (np. specjalne pędzelki) po strzyżeniu, a także to, czy wymagają one regularnego oliwienia.

Zasilanie i bateria

Wyróżniamy trzy typy zasilania maszynek do strzyżenia na zero, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Determinują one wygodę korzystania z urządzenia w różnych sytuacjach, a także jego maksymalny czas pracy.
 • Maszynka z zasilaniem sieciowym – strzyżarki tego typu podłączamy kablem bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Bardzo często urządzenia tego typu używane są w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Odznaczają się one dużą mocą, ale korzystanie z nich bez pomocy osoby trzeciej może być kłopotliwe ze względu na plączący się przewód. Poza tym są znacznie trudniejsze w transporcie.
 • Maszynka akumulatorowa – maszynki do włosów z wbudowanym akumulatorem, za sprawą którego są idealnym kompanem podróży służbowych lub wyjazdów na wakacje. Korzystając z nich, nie jesteśmy skrępowani kablem. Ponieważ posiadają wbudowaną baterię, są nieco cięższe od modeli sieciowych. Podczas wyboru odpowiadającego ci modelu zwróć uwagę na maksymalny czas jego pracy oraz ładowania, by uniknąć niespodzianek.
 • Maszynka sieciowo-akumulatorowa – maszynki łączące cechy urządzeń sieciowych i akumulatorowych. Przez większą część czasu korzystasz z ich baterii, a gdy ta się rozładowuje, może od razu przerzucić się na zasilanie z gniazdka, nie przerywając strzyżenia włosów.
 • Wodoodporność

  Ponieważ większość maszynek do strzyżenia na zero przechowujemy w łazience, na wszelki wypadek należy zadbać, aby urządzenie było wodoodporne. Cecha ta pozwala także na ścinanie włosów na mokro oraz przy udziale płynów lub pianek zapobiegających nadmiernemu podrażnieniu skóry, o które nietrudno podczas golenia głowy. Co więcej, wodoodporne urządzenia znacznie łatwiej też wyczyścimy, często wystarczy włożyć je pod strumień wody.

  Jakość wykonania obudowy oraz jej ergonomia

  O jakości maszynki do strzyżenia na zero świadczy również jakość wykonania jej obudowy oraz użycie przez producenta solidnych tworzyw sztucznych i innych materiałów, które wytrzymają upadki z wysokości lub uderzenia. Urządzenie musi też dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się nawet ze spoconych lub wilgotnych rąk.

  Maszynka do strzyżenia włosów na zero – ranking polecanych produktów

  Philips Series 9000 HC9450/15 

  Wygodna w użytku maszynka akumulatorowo-sieciowa do strzyżenia włosów na zero z 400 ustawieniami długości tytanowych ostrzy, w zakresie od 1 mm do 32 mm. Po jednej godzinie ładowania sprzęt pracować będzie nieprzerwanie przez 120 minut. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego wyświetlacza. W zestawie otrzymamy trzy regulowane nasadki. Ciekawą funkcją jest możliwość zapamiętywania wcześniejszych ustawień dla każdej z nich, które automatycznie są podbierane po ich założeniu.

  Philips HC5610/15

  Kolejna propozycja Philipsa w naszym zestawieniu, model jest jednak o połowę tańszy od pierwszego. Użytkownik może wybierać spośród 28 ustawień długości, od 0,5 mm do 2 mm. Sprzęt można myć w wodzie, akumulator pracuje przez 75 godzin, ale do pełnego naładowania potrzebuje 8 godzin. W zestawie otrzymuje też nasadkę do zarostu. Atutem są tutaj także ostrza stalowe o właściwościach samoostrzących.

  BaBylissMEN E986E 

  Akumulatorowa maszynka do strzyżenia na zero, oferuje aż 45 ustawień długości, w zakresie od 0,6 mm do 28 mm. Ostrza wykonane są z tytanowego stopu, co zapewnia im bardzo dużą trwałość, nawet przy intensywnym użytku. Akumulator litowo-jonowy pozwala na nieprzerwaną pracę przez 160 minut. Model można myć pod wodą, warto przy okazji zwrócić uwagę na jego elegancki i klasyczny design.

  Moser Chromstyle 1871 

  Maszynka do strzyżenia na zero, korzystająca z ostrzy o szerokości 46 mm i o regulowanym zakresie cięcia od 0,7 mm do 3 mm. W zestawie znajdziemy też cztery dodatkowe nakładki – 3 mm, 6 mm, 9 mm i 12 mm. Wbudowany akumulator pozwala na 90 minut pracy, przy czasie ładowania wynoszącym 150 minut. O stanie baterii informują nas kolorowe diody na rączce. Modelu nie można myć pod wodą. W sklepach znajdziemy wersję w białym i czarnym kolorze. 

  BaBylissMEN E990E 

  Wysokiej klasy maszynka do strzyżenia, której ostrza wykonane zostały z wytrzymałej japońskiej stali. Urządzenie przycina włosy w zakresie od 0,3 mm do 28 mm. W zestawie otrzymujemy dodatkowo aż osiem nakładek grzebieniowych. Sprzęt wytrzymuje na jednym ładowaniu nieprzerwaną pracę przez 160 minut, a najważniejsze informacje na temat stanu urządzenia otrzymujemy dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi LED. Konserwację modelu ułatwia możliwość jego umycie pod wodą. 

  Wahl ElitePro Clipper 79602-201 

  Zaawansowana maszynka do strzyżenia na zero wyprodukowana przez amerykańską firmę Wahl. Urządzenie ma samoostrzące się ostrza o szerokości 46 mm, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Tną włosy w zakresie od 1 mm do 25 mm, przy wykorzystaniu aż dziesięciu dołączonych nasadek, które dla wygody posiadają wyraźne oznaczenia. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, dlatego też korzysta wyłącznie z zasilania sieciowego. O wygodę ruchów dba tutaj dwumetrowy kabel. W zestawie znajdziemy też akcesoria takie jak walizeczka do przechowywania maszynki, płaszcz fryzjerski wielokrotnego użytku, nożyczki i szczoteczka do czyszczenia.

  Remington Easy Fade HC500 

  Tania maszynka do strzyżenia na zero, która zaprojektowana został z myślą o krótkim przycinaniu włosów, w zakresie od 1,5 mm do 25 mm. Bateria pozwala na 50 minut nieprzerwanej pracy, jej pełne naładowanie zajmuje jednak aż 16 godzin. W komplecie otrzymujemy dziewięć nasadek, szczoteczkę do czyszczenia oraz podróżną saszetkę.
  Zdjęcie: Envato Elements