Data modyfikacji:

Najbardziej oczekiwane gry przez dorosłych facetów, czyli Diablo 4, Cyberpunk 2077 i kilka innych

Na wstępie zaznaczmy jedno. To nie jest artykuł dla osób interesujących się gamingiem. Dobrze wiemy, że wy na liście długo oczekiwanych gier macie zupełnie inne tytuły. Nasza lista to często gry, których poprzednie części budzą w nas uczucia związane z młodością. Gry, przy których nie raz zarywaliśmy noce i chociażby z tego powodu, czekamy na kolejną część. Która być może wcale nie nadejdzie.
cyberpunk 2077

Diablo 4

Ostatnie miesiące przyniosły bardzo dobre informacje dla fanów tej gry typu hack’n’slash. Diablo 4 się ukaże. I chociaż nie znamy jeszcze daty premiery, to prace najwidoczniej idą dość dobrze, skoro zobaczyliśmy już trailer i gameplay.

Miejmy nadzieję, że czwórka ponownie nie będzie wymagać od nas zbyt wiele myślenia i skończy się na szybkim klikaniem myszą (opcjonalnie padem) oraz zbieraniem kolejnych artefaktów.

Cyberpunk 2077

Jedyna nowość w naszym zestawieniu. Po sukcesie Wiedźmina, polskie studio CD Project RED wzięło się za klimaty science-fiction. Wraz z Keaanu Reevesem przeniesiemy się do przyszłości z roku 2077. To dla wielu osób najbardziej wyczekiwany tytuł 2020 roku.

Premiera Cyberpunk 2077 zapowiedziana jest na 16 kwietnia.

Wiedźmin 4

A jeśli o Wiedźminie mowa, to nie możemy doczekać się czwartej części. O niej na razie nic nie wiadomo. Chociaż opowieść o Geralcie jest już zakończona, to wszyscy dobrze wiemy, że nie zabija się kury znoszącej złotej jajka. Wiedźmin 4 to tylko kwestia czasu. Pozostaje pytanie kiedy oraz kto będzie główną postacią. Może na dłużej wcielimy się w Ciri?

Age of Empires 4

Trzecia część nas nie uwiodła. Jesteśmy z #AOE2team. Nie zmienia to faktu, że wyczekujemy czwórki, która spróbuje przywrócić dobre imię RTS-om. Zwłaszcza w czasach, gdy tego typu gry przeważnie trafiają na smartfony i wiążą się z mikropłatnościami. Z doniesień wynika, że poczekamy jeszcze do 2021 roku.

Fifa 21, 22, 23…

Wydawcy tej gry nie muszą nawet zapowiadać. Jak po nocy jest dzień, tak każdego roku możemy spodziewać się nowej Fify. I jak dzieci na nią czekamy. Nie inaczej będzie we wrześniu 2020 roku. Tak jak i w kolejnych latach.

Half Life 3

Jedna z największych tajemnic naszego zestawienia. Od premiery dwójki minęło już 15 lat, a trzeciej części wciąż nie widać na horyzoncie. Wiemy, że studio Valve pracuje nad „Half-Life: Alyx”. Co jednak zostało wyraźnie podkreślone – to nie jest Half Life 3. No cóż. Czekamy.

GTA VI

Grand Theft Auto to jedna z najsłynniejszych serii gier na świecie, a piątka przez wielu jest uznawana za najlepszą grę. Bez podziału na gatunki, bez stawiania ram czasowych. Po prostu najlepsza. I szóstka będzie się musiała z tym zmierzyć. Kiedy będziemy w nią mogli zagrać? Na razie nie wiemy nic. W internecie słychać jednak ćwierki, że zapowiedź GTA 6 pojawi się już 2020 roku.
Więcej na temat gier komputerowych przeczytacie w serwisie ekspert.ceneo.pl.

Autor: Piotr Kalsztyn