Data modyfikacji:

Jaki preparat na porost włosów dla mężczyzn wybrać?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn po 50. roku życia. Łysienie coraz częściej spędza sen z powiek również osobom młodym. Aby skutecznie z nim walczyć, należy zadziałać w kilku obszarach, zmieniając dietę, codzienne przyzwyczajenia pielęgnacyjne, jak również stosować preparaty na porost włosów dla mężczyzn. Radzimy, jakie kosmetyki mogą okazać się przydatne w zahamowaniu łysienia i wzmocnieniu kosmyków.
preparat na porost włosów

Łysienie – popularny męski problem

Z nadmierną utratą włosów boryka się bardzo wielu mężczyzn. Wbrew pozorom, kłopot ten nie dotyczy wyłącznie panów w słusznym wieku. Zakola, przerzedzenie włosów oraz ich utratę na czubku głowy zauważają mężczyźni już w okolicach 18. roku życia!

 Choć nie brakuje panów, którzy dzielnie godzą się z utratą włosów, w wielu przypadkach sytuacja ta wiąże się z kompleksami i obniżonym poczuciem własnej wartości. Pamiętaj, że choć zahamowanie wypadania włosów jest trudne, wciąż pozostaje możliwe. Wystarczy podjąć odpowiednie kroki w ramach przeciwdziałania wypadaniu oraz rozpocząć stosowanie preparatów na porost włosów dla mężczyzn.

Przeczytaj również: Golenie głowy na łyso - jak ogolić głowę na łyso?

Co powoduje wypadanie włosów u mężczyzn?

Zanim w popłochu zaczniesz kupować różne specyfiki na wypadanie włosów, poznaj przyczynę swojego problemu. Utrata kosmyków może bowiem wiązać się z wieloma przyczynami; dla dobrych efektów leczenia bardzo ważne jest to, by sprawnie je zdiagnozować.

• Łysienie androgenowe u mężczyzn

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utrata włosów u mężczyzn. Ma ono związek z podwyższonym poziomem hormonów męskich – androgenów i testosteronu – które negatywnie wpływają na mieszki włosowe, osłabiając je. Objawia się utratą włosów znad linii czoła (tzw. zakola), przerzedzeniem czupryny, a także widocznymi prześwitami na czubku głowy.

Uwaga: łysienie androgenowe jest dziedziczne, dlatego jeśli zauważasz je u swojego ojca lub dziadka, bardzo możliwe, że spotka także i ciebie.

• Wypadanie włosów a choroby

Gdy zauważysz u siebie wzmożone wypadanie włosów na różnych częściach głowy, warto udać się do lekarza, który skieruje cię na badania diagnostyczne. Przyczyna, jak wspomnieliśmy, może leżeć w genach, jednak należy wykluczyć występowanie poważnych chorób. Do tych, które objawiają się łysieniem, należą toczeń rumieniowaty, nadczynność oraz niedoczynność tarczycy.

 Pamiętaj, że wzmożone wypadanie włosów może być spowodowane również zażywanymi lekami. Kosmyki bardzo osłabiają antybiotykoterapia oraz leki przeciw reumatyzmowi.

• Nieprawidłowa dieta i niezdrowy styl życia – przyczyny łysienia

Masz słabość do fast foodów, słodyczy, alkoholu i papierosów? Taka dieta z całą pewnością nie służy twoim włosom. Używki oraz przetworzona żywność osłabiają cebulki włosów oraz mogą przyczyniać się do ich wypadania.

 Ponadto panowie borykający się z wypadaniem włosów powinni ograniczyć spożywanie produktów z soi, ponieważ zawarte w niej fitoestrogeny mogą negatywnie wpływać na gospodarkę hormonalną, wzmagając wypadanie włosów. Należy zmniejszyć również spożycie drobiu, który w dużej mierze jest karmiony właśnie ziarnami soi.

 W takim razie co jeść, by poprawić kondycję włosów? Kosmykom służą bogate w witaminy i minerały warzywa i owoce, pełne ziarno, czerwone mięso, ryby oraz duże ilości wody mineralnej.

Wypadają ci włosy? Odwiedź trychologa!

Należy pamiętać, że samodzielna walka o zahamowanie wypadania włosów nie należy do najłatwiejszych. Czas natomiast działa na twoją niekorzyść. Jeśli niepokoi cię tempo wypadania włosów, skonsultuj się z trychologiem, czyli specjalistą od zdrowia włosów oraz skóry głowy.
Podczas wizyty, trycholog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, a także bada stan skóry i mieszków włosowych za pomocą urządzenia ze szkłem powiększającym. Ponadto lekarz może zlecić wykonanie badań krwi oraz zarekomendować zmianę diety oraz wprowadzenie suplementacji.

Co na porost włosów dla mężczyzn? Polecane kosmetyki

Jeśli chcesz zawalczyć o bujniejszą fryzurę, zacznij u podstaw – zadbaj o swoje zdrowie oraz dobrą dietę. Dopiero po tych krokach należy zainteresować się preparatami na porost włosów dla mężczyzn. Które z nich powinny znaleźć się w twojej łazience?

Szampon na porost włosów

Podstawowym kosmetykiem przeciw łysieniu jest dobry szampon. Powinien pełnić dwie funkcje: dokładnie oczyszczać skórę głowy z sebum i resztek martwego naskórka, a także zasilać cebulki w dobroczynne substancje. Wybierz szampon bogaty w cynk, witaminy z grupy B, miedź, skrzyp, pokrzywę oraz czarną rzepę.

Dobry preparat na porost włosów dla mężczyzn w postaci szamponu nie może podrażniać skóry głowy – powinien być delikatny. Dobrze, jeśli większość składników w nim zawartych jest pochodzenia naturalnego. Zdarza się, że przyczyną przerzedzania się włosów nie jest ich wypadanie, a łamanie się przy nasadzie lub na długości z powodu ich osłabienia i przesuszenia. Wówczas należy skompletować środki na porost włosów dla mężczyzn działające poprzez ich odżywienie i ochronę, jak np. szampon bez SLS oraz dobrej jakości odżywka.

Odżywki i maski na długość oraz skórę głowy

Preparaty na porost włosów u mężczyzn nie ograniczają się wyłącznie do szamponów. Bardzo duże efekty w pielęgnacji odgrywają odżywki i maski. Pierwszy ze wspomnianych środków stosuje się każdorazowo po myciu, natomiast maskę można stosować 1-2 w tygodniu. Odżywka ma nieco lżejszą konsystencję i nakłada się ją zaledwie na kilka minut. Maski należy trzymać na włosach nawet do 20 minut, jednak efekty osiągane z ich pomocą są spektakularne. Jeśli szukamy dobrego preparatu na porost włosów dla mężczyzn, zdecydowanie warto zwrócić się w kierunku odżywiania ich na długości oraz dostarczenia składników odżywczych cebulkom.

Peeling do skóry głowy

Mężczyzna borykający się z łysieniem powinien wykonywać peeling skóry głowy raz na dwa tygodnie. To doskonały sposób na odblokowanie mieszków włosowych zaczopowanych przez sebum i naskórek, pobudzenie krążenia w skórze oraz jej uelastycznienie. Dodatkowo, peeling znakomicie przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, wzmacnia skórę i ogranicza wypadanie włosów. Wśród skutecznych preparatów na porost włosów dla mężczyzn wymienia się przede wszystkim peelingi trychologiczne. Przygotowywane przez specjalistów z zakresu trychologii, idealnie odpowiadają na potrzeby osób z wypadającymi włosami.

Preparaty na porost włosów dla mężczyzn – wcierki

Wśród preparatów na porost włosów dla mężczyzn dostępnych na sklepowych półkach znaleźć można również wcierki. Zazwyczaj dzielą się na te, bazujące na alkoholu, o wodnistej, przyjemnej i szybko wchłaniającej się konsystencji, które jednak mogą wysuszać skórę, albo wcierki stworzone na bazie olejków. To, który środek na porost włosów dla mężczyzn wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, co lepiej sprawdza się w danym przypadku. Należy przetestować kilka rodzajów wcierek i pozostać przy tej, która daje najlepsze efekty.

Zdecydowanie najpopularniejsze środki przeciw łysieniu to wcierki z minoksydolem: składnikiem, który hamuje proces niszczenia mieszków włosowych przez testosteron i androgeny. Płyny do skóry głowy pobudzają włosy w fazie wzrostu, poprzez szybsze namnażanie się komórek.

Płyn do skóry głowy należy stosować po każdym myciu. Rozpyl go na całej skórze, a następnie starannie wmasuj opuszkami palców, uwzględniając szczególnie łysiejące strefy.

Ampułki do stosowania na skórę głowy przeciw wypadaniu

Jaki jest dobry preparat na porost włosów dla mężczyzn? Oczywiście, ampułki! Ich charakter jest nieco inny niż pozostałych kosmetyków, ponieważ zawierają wyłącznie mocno skoncentrowane substancje. Ich schemat nakładania określa producent w stosunku do określonej ilości składników. Zazwyczaj stosuje się je np. w 3-miesięcznych cyklach codziennie lub co dwa dni.

Płyn z ampułki nakłada się bezpośrednio na skórę głowy po myciu, a następnie wciera. Ampułki przeciwko wypadaniu włosów zawierają składniki pobudzające krążenie w skórze głowy, dostarczające jej niezbędnych składników odżywczych oraz stymulujących wzrost nowych włosów. Po zakończonym cyklu nakładania ampułek kurację warto czasami powtórzyć w celach profilaktycznych.

Co na porost włosów u mężczyzn?

Systematyczna pielęgnacja z użyciem odpowiednich produktów i zdrowy styl życia to najlepszy przepis na wzmocnienie włosów oraz zahamowanie procesu łysienia. Pamiętaj, że wcale nie musisz godzić się z wypadaniem włosów – spróbuj zawalczyć o swoją czuprynę! Jak to zrobić i jak może wyglądać pielęgnacja? Dostępne preparaty na porost włosów u mężczyzn są dosyć zróżnicowane, zatem może być trudno się w tym połapać. Najlepiej stosować raz w tygodniu mocniejszy szampon z SLS, natomiast w pozostałe dni delikatny kosmetyk do mycia. Po każdym zabiegu oczyszczania dokładamy skuteczny preparat na porost włosów dla mężczyzn w postaci odżywki, a raz w tygodniu maski.

Wcierki warto stosować codziennie przez kilka tygodni. Po upływie około miesiąca można zrobić przerwę. Ampułki nakłada się zgodnie z zaleceniami producenta. Oczywiście, nie wszystkie z wymienionych kosmetyków trzeba od razu wprowadzać do swojej codziennej pielęgnacji. Należy wybrać te, których stosowanie najlepiej sprawdza się u konkretnej osoby.

Najlepsze produkty na porost włosów