Data publikacji:

Przycinanie brwi u mężczyzn. Jak nadać brwiom dobry kształt?

Wiele osób sądzi, że regulacja brwi to sprawa wyłącznie kobieca. Nic bardziej mylnego – panowie również, w razie potrzeby, mogą nadać swoim brwiom bardziej regularny kształt, jednocześnie zachowując ich naturalny wygląd. Dowiedz się, jak przycinać brwi za pomocą różnych narzędzi. To wcale nie takie trudne, jak się wydaje.

Regulacja brwi u mężczyzn

Na całe szczęście przekonanie, że panowie nie powinni wykonywać niektórych zabiegów pielęgnacyjnych, odchodzi do lamusa. Coraz więcej mężczyzn nabywa świadomość, że dbanie o schludny wygląd nie jest niczym złym. Jeśli twoim kompleksem są zrośnięte brwi lub po prostu zbyt  bujne, krzaczaste włoski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z tym porządek.

Możesz zdecydować się na wizytę u kosmetyczki, która w kilkanaście minut nada twoim brwiom pożądany wygląd. Pamiętaj jednak, że włoski po około 2-3 tygodniach odrosną, a regularne zabiegi w salonie kosmetycznym zawsze wiążą się z pewnymi wydatkami. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie opanowanie „sztuki” regulacji brwi w domowym zaciszu.

Regulacja brwi męskich – jak ją przeprowadzić?

Jeśli w temacie regulacji brwi jesteś nowicjuszem, na sam początek musisz poznać dwie metody. Pierwsza to przycinanie brwi, czyli modelowanie ich kształtu za pomocą narzędzi. Drugi sposób to wyrywanie włosków za pomocą pęsety.

Zaletą przycinania brwi jest zdecydowanie zerowa bolesność zabiegu. Jest on również znacznie szybszy. Wyrywanie włosków, choć nieprzyjemne, daje długotrwały efekt – włosy odrosną dopiero po kilku tygodniach.

Przyjrzyjmy się bliżej metodom przycinania brwi. Jak się do niego przygotować i czego użyć?

1. Przycinanie brwi nożykiem

Jeśli twoje brwi są zbyt długie lub zrośnięte, nożyk do brwi szybko nada im schludny wygląd. Zaczesz brwi do góry z pomocą małej szczoteczki, a następnie skróć te, które są zbyt długie. Przestrzeń pomiędzy brwiami ogól całkowicie. Ostrożnie usuń pojedyncze włoski znajdujące się poniżej łuku brwiowego. Brwi nożykiem należy usuwać w kierunku „pod włos”.

Uważaj, aby nie przycinać brwi zbyt krótko – w przeciwnym wypadku mogą wydawać się zbyt rzadkie.

2. Golenie brwi u mężczyzn trymerem

Na rynku znajdziesz specjalne miniaturowe trymery do brwi, które za jednym pociągnięciem pozwolą ci usunąć więcej włosów niż manualny nożyk. Tej metody nie polecamy jednak totalnym nowicjuszom – jeśli nigdy nie usuwałeś brwi sam, najlepiej zacznij od nożyka.

Pamiętaj, że męskie brwi nie powinny być zbyt cienkie. Podczas regulacji skup się na delikatnych poprawkach, które nadadzą im regularny kształt. Nie przesadzaj z przycinaniem, w przeciwnym wypadku uzyskasz przerysowany efekt!

3. Nożyczki do brwi

Ostatnim narzędziem do przycinania brwi są małe nożyczki, które idealnie sprawdzą się do skrócenia odstających, niesfornych włosów. Warto sięgnąć po nie również wtedy, gdy twój łuk brwiowy kończy się zbyt daleko.

Przycinając brwi, nie dąż do idealnej symetrii. Pewne powiedzenie mówi, że brwi powinny być jak siostry, jednak niekoniecznie bliźniaczki. Nie zmieniaj naturalnego wyglądu łuku brwiowego – postaw na naturalność.

A może regulacja pęsetą do brwi?

Wyrywanie włosków pęsetą do brwi zapewni ci efekt nawet do trzech tygodni. Metoda ta jednak wymaga odrobiny wprawy i przyzwyczajenia do nieprzyjemnego uczucia. 

Pamiętaj, że brwi należy zawsze wyrywać „z włosem”, chwytając włoski tuż u nasady. Przed zabiegiem umyj twarz ciepłą wodą, która otworzy pory i ułatwi usuwanie owłosienia. Aby łatwiej chwytać pojedyncze włoski, wcześniej przetrzyj brwi tonikiem.

Autorka: Joanna Stanuch