Data publikacji:

Rowery trekkingowe – jakie są najlepsze rowery trekkingowe?

Rower trekkingowy, dzięki swojej charakterystyce, sprawdza się podczas wycieczek za miasto, jak i dojazdów do pracy. Wybraliśmy najlepsze rowery, które oferują znakomity stosunek jakości do ceny. Sprawdź!

Rowery trekkingowe

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Rowery trekkingowe określane są też potocznie jako turystyczne. Jednoślady te cenione są zarówno przez zapalonych kolarzy, jak i niedzielnych cyklistów. O ich sukcesie i popularności decyduje kilka czynników. Najważniejszym z nich jest ich uniwersalność, łączą one w sobie cechy rowerów górskich, miejskich, a także szosowych. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w wielu warunkach. Jeżeli poszukujesz modelu, którym planujesz dojeżdżać do pracy, a w weekend wybrać się na dłuższą przejażdżkę do lasu, trekkingowe jednoślady są doskonałym wyborem.

Wszechstronność konstrukcji roweru trekkingowego odnajdziemy w szczegółach jego konstrukcji. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj duży bagażnik, przydatny podczas przewozu zakupów, jak również idealny do przypięcia do niego torby lub plecaka turystycznego. O komfort jazdy w niesprzyjających warunkach i po nierównym terenie dbają między innymi amortyzowany przedni widelec, opony wyposażone w przyczepny bieżnik terenowy, a także błotniki.

Warto jednak zaznaczyć, że choć modele trekkingowe radzą sobie dobrze z wieloma wyzwaniami, w niektórych sytuacjach nie dorównają bardziej specjalistycznemu sprzętowi. Nie podołają bardzo trudnym kamienisto-żwirowym trasom, które są bułką z masłem dla „górali”, ani nie rozpędzą się na asfalcie, tak jak „szosówki”.

Podstawowe modele rowerów trekkingowych zakupimy już w cenie 1000 złotych. Ceny naprawdę solidnych egzemplarzy dla bardziej wymagających konsumentów zaczynają się od 2000 złotych.

Romet Wagant 1 2022 - stylowy rower do miasta i na wycieczki 

Rower polskiego producenta sprawdzi się zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i weekendowych wycieczek za miastem. Rama o łagodnej geometrii pozwala zająć komfortową pozycję, natomiast przedni widelec amortyzowany pokona wszystkie napotkane nierówności. Napęd składa się z komponentów firmy Shimano.

Do dyspozycji jest w sumie 21 biegów, które powinny poradzić sobie ze zróżnicowanym terenem. W komplecie znajduje się komplet błotników, osłona łańcucha i bagażnik. Dzięki temu będziesz mógł przemieszczać się niezależnie od warunków pogodowych. Właścicielem modelu staniesz się po wydaniu sumy około 1800 złotych.

Najważniejsze cechy: 

  • widelec amortyzowany 
  • koła 28 cali 
  • liczba biegów: 21 
  • waga: 17 kg 

Kross Trans 4.0 - idealny na długie wyprawy 

Kross Trans 4.0 to typowy rower turystyczny idealny na długie trasy. Amortyzator Sr Suntour M3010 ma większy 50 mm skok, co szczególnie przyda się na nierównych, szutrowych trasach. Dodatkowe zawieszenie oferuje wspornik podsiodłowy. Takie połączenie zapewnia bardzo dużą wygodę. Napęd to przede wszystkim grupa Shimano Altus oferująca siedem biegów z tyłu i trzy biegi z przodu. Rower dopełniają lekkie komponenty Krossa wraz z pełnym oświetleniem i akcesoriami. Ten rower na pewno posłuży ci więcej niż jeden sezon. . Model dostępny jest w wariancie męskim i damskim, a także w kilku kolorach, cena modelu to około 2100 złotych. 

Najważniejsze cechy: 

  • widelec amortyzowany 
  • koła 28 cali 
  • liczba biegów: 21 
  • Waga: 14 kg 

Kross Trans 1.0 

Uniwersalny rower trekkingowy Kross przeznaczony do rekreacyjnej jazdy po mieście oraz leśnych i nierównych drogach. Jest to jeden z najtańszych rowerów w swojej kategorii na rynku, idealny dla osób o ograniczonym budżecie. Niższa cena w porównaniu do wersji 4.0 sprawia, że nie posiada tylu udogodnień, co ona. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na wygodną obniżoną ramę, dostępną w wersji męskiej, jak i damskiej, a także niezłe błotniki. 

Najważniejsze cechy: 

  • widelec amortyzowany 
  • koła 28 cali 
  • liczba biegów: 21 
  • Waga: 17,3 kg 

Merida Crossway 300 2021 - zadbaj o formę 

Nietypowy rower trekingowy jest bardzo uniwersalny. Jeśli lubisz szybką jazdę i chciałbyś od czasu do czasu podszlifować swoją formę, to ten model jest do tego stworzony. Geometria ramy to połączenie komfortu i nieco bardziej agresywnych kątów znanych z rowerów MTB. Podjechanie pod górę i rozpędzenie się do większych prędkości nie stanowi dla tego modelu żadnego wyzwania. Pełny osprzęt Shimano Deore to perfekcja zmiany biegów i niezawodność przez wiele kilometrów. Producent zdecydował się na zastosowanie hamulców tarczowych. Taka konstrukcja lepiej sprawdza się w deszczowych warunkach. W razie potrzeby możesz zamontować w tym modelu błotniki, jak i bagażnik. Za wymienione dodatki i wyposażenie trzeba jednak zapłacić większą sumę, która waha się w granicach 3700 złotych. 

Najważniejsze cechy: 

  • widelec amortyzowany 
  • koła: 28 cali 
  • napęd: Shimano Deore 
  • waga: 13,5 kg 

Romet Gazela – solidna polska konstrukcja 

Rower trekkingowy przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży, poruszających się głównie po asfalcie i utwardzonych drogach. Model wyposażony został w przedni amortyzator, nowoczesne oświetlenie zasilane dynamem, pełną osłonę łańcucha, duży bagażnik, a także osprzęt firmy Shimano. Cena pojazdu to około 1500 złotych.  

Najważniejsze cechy: 

  • widelec amortyzowany
  • koła: 28 cali
  • napęd: 21 biegów Shimano
  • waga: 17 kg
  • Cube Nature Pro 2022 - dla wymagających rowerzystów 

    Elegancki rower trekkingowy z najnowszej kolekcji niemieckiego producenta, który przeznaczony jest dla bardziej wymagających użytkowników, jego cena wynosi bowiem ponad 4000 zł. Model ma kilka ciekawych rozwiązań. Podwójnie cieniowana aluminiowa rama jest nie tylko wytrzymała, ale również lekka. Przedni widelec amortyzowany ma wbudowaną blokadę skoku, która szczególnie przydaje się na asfaltowych odcinkach. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a amortyzator pozostanie nieruchomy. Napęd w rowerze składa się przede wszystkim z osprzętu Shimano Deore.

    Z przodu do dyspozycji są trzy przełożenia, natomiast z tyłu aż dziewięć. Tak duży zakres biegów pozwala efektywniej podjeżdżać pod górę, a także z niej zjeżdżać. Za zatrzymanie odpowiadają hydrauliczne hamulce Shimano. Wentylowane tarcze 160 mm są gotowe do działania nawet pod bardzo dużym obciążeniem.  

    Najważniejsze cechy: 

    • widelec amortyzowany z blokadą 
    • koła 28 cali 
    • hamulce tarczowe
    • napęd Shimano Deore 27 biegów 
    • waga: 14,2 kg 

    Indiana X-Road 1.0 

    Budżetowy rower męski znakomicie sprawdzi się do sporadycznych wypadów za miasto czy wycieczek w rodzinnym gronie. Rama wykonana ze stali charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Koła w rozmiarze 28 cali mają aluminiowe obręcze, które są lekkie i sztywne. Z tyłu znalazła się przerzutka z sześcioma biegami. Taki zakres w połączeniu z jedną, dużą tarczą z przodu pozwoli na rozwijanie nieco większych prędkości. Całość dopełniają hamulce V-brake, bagażnik, dzwonek i komplet oświetlenia. Producent objął rower 2-letnią gwarancją, dlatego nie trzeba obawiać się, że po zakupie rower ulegnie uszkodzeniu.  

    Specyfikacja:  

    • Rozmiar kół: 28 cali  
    • Rama: 18 cali stalowa 
    • Napęd: 6 biegów  
    • Wyposażenie dodatkowe: oświetlenie, dzwonek, błotniki, bagażnik

    Kross Trans Hybrid 2.0  

    Rosnąca popularność rowerów elektrycznych sprawiła, że w naszym rankingu musiało znaleźć się kilka interesujących modeli. Jednym z nich jest Kross Trans Hybrid 2.0, który jest konstrukcją typowo trekkingową. Jednak w porównaniu do standardowego modelu znajdziemy w nim silnik elektryczny o mocy 250 W. System Shimano Steps bardzo dobrze działa i przede wszystkim wspomaga użytkownika podczas jazdy. Dzięki temu pokonanie nieco dłuższej trasy nie będzie stanowiło już najmniejszego problemu. W sumie akumulator wystarczy na 90 kilometrów jazdy. Czas ładowania wynosi 3,5 godziny, dlatego dostarczenie energii nie zajmie zbyt wiele czasu. Wszystkie informacje można podejrzeć na dołączonym do zestawu wyświetlaczu. Cały rower waży 24 kg, co w tej klasie cenowej nie jest złym wynikiem.  

    Specyfikacja

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminiowa
    • Napęd: Shimano
    • Silnik: 250 W
    • Wyposażenie dodatkowe: wyświetlacz, bagażnik, błotniki, oświetlenie

    Romet Orkan 8D

    Romet Orkan 8D to połączenie roweru trekkingowego i crossowego. To propozycja dla osób, które nie potrzebują dodatkowego bagażnika ani kompletu oświetlenia. Dzięki takiemu odchudzeniu udało się uzyskać wagę 13,9 kg. Dla rowerzystów mieszkających na wysokich piętrach w bloku taki model może być prawdziwym zbawieniem. Rama wykonana z aluminium została przystosowana dla pań, dlatego wsiadanie, jak i zsiadanie z roweru będą dużo prostsze i wygodniejsze. Osprzęt Shimano oferuje w sumie 30 biegów, co jest zakresem idealnym do pokonywania bardzo zróżnicowanego terenu. Miłym zaskoczeniem jest obecność hamulców tarczowych. Dzięki temu będzie można zatrzymać jednoślad niezależnie od warunków pogodowych. Cały rower wygląda świetnie i na długich trasach będzie prowadził się doskonale!  

    Specyfikacja:

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminium
    • Napęd: Shimano 3 × 10
    • Wyposażenie dodatkowe: dzwonek, hamulce tarczowe

    Ecobike Basic

    Ecobike to znana marka produkująca solidne rowery elektryczne. Prezentowany model jest typowo turystycznym sprzętem zarówno do krótkich, jak i długich wycieczek po bezdrożach. Silnik ma moc 250 W i akumulator, który pozwoli nawet na 160 km jazdy! Czas ładowania wynosi od 4 do 8 godzin, jednak dla większości użytkowników nie będzie stanowiło to najmniejszego problemu. Dobry moment obrotowy przyda się w sytuacji podjazdów pod większe wzniesienia. Rama w rowerze została wykonana z trwałego aluminium, natomiast obręcze zostały dodatkowo wzmocnione. Całość została dopełniona osprzętem od firmy Shimano. To niedrogi, ale jednocześnie bardzo dobry rower elektryczny.

    Specyfikacja:

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminiowa
    • Napęd: Shimano
    • Wyposażenie dodatkowe: silnik 250 W

    Devron 28427

    Kolejny trekkingowy rower elektryczny ma jeden z lepszych silników na rynku. Moc 250 W i pojemność akumulatora 14 Ah przekładają się nawet na 120 km jazdy. Kilka trybów wspomagania można błyskawicznie zmieniać manetką na kierownicy. Większe bezpieczeństwo gwarantują hamulce tarczowe, natomiast widelec Sr Suntour pokonuje napotkane nierówności. Aluminiowe komponenty obniżają wagę, natomiast 7-biegowa przerzutka została schowana w piaście roweru. To czyni ten model niezwykle wszechstronnym i funkcjonalnym.

    Specyfikacja:

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminiowa
    • Napęd: Shimano Nexus
    • Wyposażenie dodatkowe: hydrauliczne hamulce, silnik 250 W

    Cinizia Sfera BF28

    Elektryczny rower trekkingowy, jak na sprzęt tej klasy, jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Prezentowany model został zaprojektowany z myślą o kobietach, które szukają roweru na dłuższe wycieczki. Rama stworzona w procesie hydroformowania jest nie tylko lekka, ale również sztywna. Solidne koła z dobrymi oponami mają niskie opory toczenia, przez co jazda będzie jeszcze łatwiejsza. Silnik o mocy 250 W ma akumulator o pojemności 11,6 Ah, który został sprytnie ukryty w bagażniku. Według producenta zasięg wynosi maksymalnie 80 kilometrów. Dla poszukujących trekkingowego elektryka to ciekawa propozycja!

    Specyfikacja:

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminiowa
    • Napęd: Shimano
    • Wyposażenie dodatkowe: silnik 250 W

    Rower trekkingowy Riverside 900

    Rower trekkingowy ma bardzo sportowy charakter, dlatego do wykonywania prostych treningów będzie idealny! Rama, jak i obręcze zostały wykonane z aluminium, co wpływa na wytrzymałość i niższą wagę. Dobrej jakości hamulce oraz 10 przełożeń zapewniają duży komfort podczas jazdy w rozmaitych warunkach. Riverside 900 to rower do jazdy po asfalcie i ścieżkach gruntowych.

    Specyfikacja:

    • Rozmiar kół: 28 cali
    • Rama: aluminiowa
    • Napęd: 10-biegowy