Data modyfikacji:

Zalety zegarka minimalistycznego. Dlaczego warto nosić zegarek minimalistyczny?

Minimalizm w modzie męskiej ma szczególne znaczenie. Większość ponadczasowych wzorów ubrań, butów i dodatków charakteryzuje się wysmakowaną, klasyczną stylistyką. Nie inaczej jest w przypadku czasomierzy. Jakie zalety ma minimalistyczny zegarek męski i dlaczego warto go kupić?
zegarek minimalistyczny

Dlaczego warto nosić zegarek minimalistyczny?

Dobry gust jest w cenie – piękno minimalistycznych zegarków

Na rynku zegarków nie brakuje modeli krzykliwych, przesadnie dużych i designerskich. Często są one sygnowane markami firm odzieżowych, a ich zadanie jest jedno – muszą rzucać się w oczy. Z tego względu mocno zdobione zegarki zyskują niecodzienne kolory, otoczone są grubym bezelem, a na ich tarczy zauważysz feerię subtarcz, błyskotek i przetłoczeń. Masywne i efekciarskie zegarki rzadko jednak wyglądają dobrze, zwłaszcza w zestawieniu z klasyczną modą męską.

Najważniejszą zaletą minimalistycznych zegarków jest więc gustowność. Wysmakowana, pozbawiona zbędnych zdobień stylistyka nie budzi złych skojarzeń i świetnie wpisuje się w charakterystykę mody męskiej. Czasomierze utrzymane w minimalistycznym stylu mają drobne koperty, gładkie talerze i symboliczne indeksy. Nie sprawiają więc przyciężkiego wrażenia i nie przyciągają zanadto wzroku. Powiedzenie, że „mniej znaczy więcej” sprawdza się w tym przypadku doskonale.

Ponadczasowość minimalistycznych zegarków

Trendy w modzie zmieniają się z sezonu na sezon i wymyślne czasomierze sprzed dekady nierzadko wyglądają dziś śmiesznie. Zupełnie inaczej jest w przypadku klasycznych zegarków automatycznych, które trzymają swoją wartość przez wiele lat. Minimalistyczne zegarki sprzed 50 lat wyglądają równie atrakcyjnie dziś, a za kolejne pół wieku również będą cieszyć oko. Zakup zegarka w minimalistycznym, stonowanym stylu jest więc świetną inwestycją i okazją do zrobienia sobie miłego prezentu. Gwarantujemy, że klasyczny zegarek będzie cieszył twoje oko znacznie dłużej niż ten efekciarki, nastawiony na tani blichtr.

Minimalistyczny zegarek męski – idealny do garnituru

Każdy mężczyzna lubi rzeczy praktyczne. Zegarki nie wymykają się temu schematowi. Po co kupować zegarek, który pasuje kolorystycznie tylko do jednego stroju? Albo taki, którego nie można założyć do koszuli, bo nie schowa się pod mankietem? Klasyczny zegarek męski to doskonałe uzupełnienie garderoby kapsułowej. Jej istota tkwi w tym, by jeden element pasował do wielu innych i tworzył z nimi zgrane zestawy. Minimalistyczny zegarek dla mężczyzn założysz zarówno do szortów i koszulki polo, jak i zestawu koordynowanego czy garnituru. Oczywiście na najważniejsze okazje warto założyć pełnoprawny zegarek garniturowy, ale w większości przypadków skromny model casualowy nie będzie kłuł w oczy.

Łatwa i szybka metamorfoza zegarka minimalistycznego

Czy minimalistyczny zegarek musi być nudny? Nic bardziej mylnego! Wiele zależy nie tylko od samej koperty czy tarczy, ale i od paska. Ten zaś jest wymienialny i w kilka minut można go zastąpić innym, lepiej dobranym do okazji. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zakupić do jednego zegarka kilka różnych pasków. Klasyczny skórzany pasek przyda się w bardziej formalnych sytuacjach, pasek NATO wybierzesz na co dzień, a gumowy pasek w intensywnym kolorze stanie się ciekawym wyborem na upalne lato. Zamiast paska możesz założyć także bransoletę typu mesh, która świetnie komponuje się z minimalistycznym zegarkiem. Zmiana charakteru zegarka jest bajecznie prosta.
Autor: Szymon Sonik