Data modyfikacji:

Depilacja klaty u faceta – wypada czy nie?

Wiele jest pytań bez odpowiedzi: po co żyjemy? Czym jest miłość? W czym tkwi sekret szczęśliwego życia? Co było pierwsze – jajko czy kura? Dziś do tego zestawu dołączy kolejna egzystencjalna zagwozdka: depilować klatkę piersiową czy nie depilować? O, i oto jest pytanie!
Depilacja klaty u faceta wypada czy nie

Depilacja klaty u faceta

Golenie klaty a golenie zarostu na twarzy

A może lepiej potraktować zarost na klacie tak samo, jak ten na twarzy? Doskonale przecież wiemy, kto wygląda w nim dobrze, a komu pasuje jak pięść do nosa. Zamiast zastanawiać się, jak powinien zrobić prawdziwy mężczyzna, zastanów się, jak będzie bardziej pasować tobie. Jeśli posiadasz regularny i schludny zarost klaty, nic nie stoi na przeszkodzie, by go wyeksponować na plaży. Jeżeli jednak wyglądasz, jakbyś pod koszulą nosił wełniany sweter, warto zastanowić się nad depilacją. Golenie klatki piersiowej nie odbierze ci męskości, a unikniesz krzywych i zniesmaczonych spojrzeń osób, którym widok wystających spod koszuli kłaków może wydawać się niehigieniczny.

Depilacja klatki piersiowej a muskulatura

Zapewne zauważyłeś, że zawodowi kulturyści nie pozostawiają na klacie ani jednego włoska. Nie bez przyczyny. Gładka skóra pozwala lepiej działać światłu i eksponować wyrzeźbione ciało. Jeśli więc spędzasz na siłowni długie godziny i walczysz o lepsze jutro, wyeksponuj efekty przerzucania żelastwa w najbardziej optymalny sposób. Bez obaw, nikt nie zarzuci ci metroseksualności. Z drugiej zaś strony lekki zarost na klacie może dodać ci męskości, jeśli posiadasz szczupłą klatkę piersiową. Jaką decyzję podjąć? Spytaj koleżanek z pracy i to tych najbardziej bezpośrednich. Bez obaw, depilacja mężczyzn to nie tabu.

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – jak zacząć?

To twój pierwszy raz? Nie rób niczego pochopnie. Zaplanuj depilację z wyprzedzeniem - przygotuj potrzebne kosmetyki, ale też przygotuj na ten zabieg swoją skórę - zawsze oczyszczaj ją po treningu z potu, przemywaj ją łagodnymi produktami do higieny ciała i unikaj zakładania koszulki na mokre ciało. Warto też wcześniej, na przykład przez kilka dni po kąpieli, nawilżać klatkę piersiową łagodnym balsamem do ciała o właściwościach nawilżających i kojących.

Przed przystąpieniem do samej depilacji upewnij się, czy skóra nie jest podrażniona - czy mieszki włosowe nie są zainfekowane i czy koloryt skóry na klatce piersiowej jest taki sam, jak reszta ciała. Jeśli zauważysz jakiekolwiek odstępstwa od normy, lepiej przełożyć depilację na później i w pierwszej kolejności zająć się diagnostyką i ewentualnym leczeniem niepokojących symptomów.

Sprawdź też, czy na klatce piersiowej nie znajdują się wrastające włosy. Wrastający włos daje dość specyficzne objawy - obszar wokół mieszka włosowego, którego włos rośnie nieprawidłowo, jest ciemniejszy, może być zaczerwieniony lub z dodatkiem ropy. Na próżno też szukać wystającego włosa - rośnie on niestety pod skórą. Wrastające włosy nie są poważnym przeciwwskazaniem do depilacji, ale warto wcześniej wiedzieć, które miejsce wymaga szczególnej uwagi i ostrożności podczas samego procesu przycinania czy usuwania włosów. Z taką sytuacją najczęściej można się spotkać dopiero po depilacji.

Golenie klatki piersiowej warto rozpocząć od użycia trymera. Pozwoli to nieco okiełznać dżunglę włosów, dzięki czemu dalsza depilacja powinna być nieco prostsza. Kto wie, może nawet samo przycięcie włosów za pomocą trymera będzie dla ciebie wystarczająco satysfakcjonujące? Trymowanie to bardzo dobry początek. Możesz do tego wykorzystać maszynkę do włosów z ustawieniem trymowania lub specjalnych nożyczek (degażówek).

Zastosuj na koniec balsam po goleniu, który złagodzi ewentualne podrażnienia i nawilży skórę.

Depilacja klatki piersiowej – co jest potrzebne i jak to użyć?

Żel do depilacji klatki piersiowej

To zależy od metody depilacji, na którą się zdecydowałeś. Najlepszą opcją na początek będzie skorzystanie z łagodnego żelu do depilacji dla mężczyzn i ostrej maszynki do golenia dla mężczyzn z inteligentnym ostrzem. Zadaniem żelu jest zmiękczenie włosów na klatce piersiowej, ułatwienie poślizgu maszynce i jednocześnie zabezpieczenie skóry przed podrażnieniem podczas depilacji.

Krem do depilacji klatki piersiowej

Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z kremu do depilacji dla mężczyzn do klatki piersiowej zamiast żelu. Oczyść i wysusz dokładnie skórę przed aplikacją produktu. Nanieś krem na skórę klatki piersiowej (za wyjątkiem sutków) w taki sposób, by równomiernie pokrywał on skórę. Zmyj krem z dłoni natychmiast po nałożeniu. Śledź zalecenia producenta, które znajdziesz na opakowaniu lub na etykiecie dołączonej do opakowania. Nie pomijaj także próby, którą powinieneś wykonać na początku. Ma ona na celu sprawdzenie, czy krem cię nie uczula. Następnie, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, zmyj resztkę kremu z włosami po upłynięciu zalecanego przez producenta czasu. Pomocna będzie na pewno szpatułka, która powinna zostać dołączona do opakowania, lub gąbka. Możesz też użyć maszynki do golenia z ostrym ostrzem, jeśli tak będzie ci łatwiej.

Maszynka do depilacji klatki piersiowej

Niestety, nie może to być byle jaka maszynka. Wybierz taką, która charakteryzuje się ostrym ostrzem i jest łatwa w prowadzeniu na skórze.

Depilacja laserowa mężczyzn

Alternatywą dla maszynki czy kremu do depilacji jest depilacja laserowa klatki piersiowej. Jest najbardziej skuteczna, a efekty będą zdecydowanie trwalsze. Zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas, jednakże jego zaletą jest duże bezpieczeństwo. Depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień, bólu oraz wrastania włosów. Wady? Niektóre typy depilacji laserowej uniemożliwią ci zażywanie kąpieli słonecznej przez kilka dni, gdyż potraktowana laserem skóra musi się zregenerować. Do tego typu zabiegów nie zachęca też cena, która wynosi od 200 do około 1500 zł w zależności od ilości zabiegów, które będziesz potrzebował.

Jeśli chcesz beztrosko cieszyć się latem i nie martwić się o to, czy możesz już wyjść bez koszulki na plażę, zapisz się na depilację laserową jesienią lub zimą. Wczesna wiosna też powinna być dobrym momentem na skorzystanie z dobrodziejstw lasera.

Depilacja klatki piersiowej? Wybór należy do ciebie

Po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw”, możesz podjąć decyzję, która najbardziej odpowiada tobie. Nie musisz zawracać sobie głowy oczekiwaniami innych, gdyż to tobie na być wygodnie i to ty masz się czuć ze swoją klatą dobrze. Kwestia zarostu jest w modzie męskiej wyjątkowo niewdzięczna. Jeszcze do niedawna królował trend na gładko ogolone lico, a producenci maszynek prześcigali się w reklamach skuteczności produktów. Dziś na topie jest zaś bujna moda „na drwala”, choć i tak pojawiają się już pierwsze pomruki wieszczenia jej rychłego przeminięcia. Po co zawracać sobie tym głowę?

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn budzi emocje, ale zupełnie niepotrzebnie. To po prostu jeden z zabiegów kosmetycznych, podobnie jak golenie brody czy obcinanie paznokci. Nasze zdanie jest jasne: nie ma absolutnie żadnego powodu do wstydu. A co ty o tym sądzisz?

Autor:  Szymon Sonik, Natalia Ciszewska
Autor: Redakcja Ceneo