Data modyfikacji:

Jakie gadżety rowerowe dla mężczyzn wybrać?

Za oknami piękna pogoda i wysokie temperatury, dlatego szkoda marnować czas na siedzeniu w domu i wybrać się na przejażdżkę rowerem! Jeżeli bliska ci osoba jest zapalonym fanem jazdy na rowerze i potrzebujesz dla niej prezentu, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, jakie gadżety rowerowe dla mężczyzn wybrać i tym samym, jak sprawić przyjemność trafionym upominkiem rowerowym.
gadzety rowerowe dla mezczyzn

Gadżety rowerowe

Multitool - serwis pod ręką

Multitool to gadżet rowerowy, bez którego żaden zapalony cyklista nie powinien ruszać w trasę. Mały przybornik narzędziowy pozwala na samodzielne uporanie się z większością typowych usterek, mało waży i jest poręczny. Podstawa wersja multitoola powinna posiadać zestaw kluczy imbusowych, różne końcówki śrubokręta, klucze płaskie. Rozbudowane zestawy wyposażone są również w klucze typu torx, łyżki do opon, a nawet skuwacze do łańcucha. Oto przykłady trzech multitooli, które idealnie spiszą się jako gadżet rowerowy na prezent:
 • Multitool Topeak Alien S,
 • Multitool UNIOR EURO17 ze skuwaczem,
 • Multitool Kross Pro 8.

Licznik rowerowy - kilometry pod kontrolą

Licznik to gadżet rowerowy, który przyda się zarówno mniej wprawionym cyklistom, jak i zaawansowanym kolarzom. Dzięki niemu możemy dokładnie oszacować pokonany dystans, średnią prędkość, z jaką się poruszaliśmy, czas podróży. Dla niewymagających wystarczy licznik z podstawowymi funkcjami, który można kupić już za ok. 50 zł, np. Kross Krc 211U czy Sigma Speedmaster 5000.

Dla ambitnych przeznaczone są urządzenia, które oferują bardziej rozbudowane funkcje czasu, a także dodatkowe funkcje jak np. pomiar tętna, czujnik mierzenia wysokości czy kadencji, czyli częstotliwość pedałowania. Na taki gadżet rowerowy dla mężczyzn trzeba przygotować minimum 200 zł, ale mamy pewność, że będzie w pełni spełniał wymagania użytkownika. Polecane modele to:

 • KROSS KRC 433 W,
 • Sigma Bc 16.16 Sts Cad,
 • Sigma Bc 23.16 Sts.

Oddzielną kategorię stanowią liczniki rowerowe z nawigacją GPS. Są to minikomputery z ogromną liczbą funkcji, pozwalających śledzić każdy element kolarskiego treningu, a także prowadzić do wyznaczonego celu, dzięki wgranym mapom. Zaawansowane modele oferują kilkucalowe, kolorowe wyświetlacze, na których dokładnie widać przebieg zaplanowanej trasy. Umożliwiają wyświetlanie wiadomości tekstowych z telefonu, a nawet odbieranie połączeń głosowych. Współpracują z aplikacjami monitorującymi aktywność fizyczną, jak np. Strava, a także odczytują informacje z elektrycznych przerzutek. Tańsze modele wyłącznie wskazują pozycję na mapie, natomiast nie poprowadzą do określonej lokalizacji. Taki prezent rowerowy to wybór dla mężczyzny, który spędza mnóstwo godzin na dwóch kółkach i pokonuje duże odległości. Przedział cenowy takich urządzeń jest bardzo szeroki i zaczyna się od 300 zł za modele z wbudowanym modułem GPS, a kończy się na kilku tysiącach złotych za modele z pełnoprawną nawigacją. Oto przykłady kilku najlepszych, zdroworozsądkowych liczników z nawigacją:

 • Wahoo Elemnt Roam GPS,
 • Mio Cyclo 215,
 • Garmin Edge 520 Plus MTB Bundle.

Przeczytaj również: Rowery trekkingowe - ranking najlepszych

Sakwy rowerowe przydatne przy wycieczkach rowerowych

Każda, nawet najkrótsza przejażdżka rowerowa, wiąże się z koniecznością przechowania np. telefonu, kluczy, portfela, dlatego sakwy są idealnym gadżetem rowerowym na prezent dla każdego cyklisty. O jakości torby świadczy przede wszystkim trwałość materiałów użytych do jej uszycia, a także wodoodporność. Na małe przedmioty wystarczą sakwy o niewielkiej pojemności montowane na ramę lub pod siodełko, które oferują łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy.

Polecane sakwy na ramę to m.in.:

 • Topeak Torba Na Ramę Midloader 4,
 • Decathlon B'Twin Sakwy Podwójne Na Ramę 500 2 L,
 • Wildman Wodoodporna Sakwa Rowerowa Torba Na Ramę E5S.

Dobre torby podsiodłowe to:

 • Topeak Torba Medium Aero Wedge Pack - bardzo lekka, wykonana z trwałego materiału pokrytego teflonem, dostępna w różnych wariantach pojemności,
 • Topek Torebka Mondopack - wytrzymała i pojemna, dzięki zastosowaniu bocznych klap.

Dla wprawionych rowerzystów jeżdżących na długie wyprawy przydadzą się sakwy o znacznie większej pojemności. Torby na kierownicę oferują przestrzeń do 9 litrów i nośność około 5 kilogramów. Najwięcej przedmiotów można jednak spakować w sakwy mocowane na bagażnik rowerowy, które w zależności od modelu oferują od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Przy ich wyborze warto kierować się wytrzymałością oraz zwrócić uwagę na sposób montażu sakwy do bagażnika i łatwość dostępu do spakowanych przedmiotów. Oto kilka przykładów ciekawych sakw rowerowych na bagażnik:

 • Arsenal Sakwa na bagażnik 465,
 • Sport Arsenal SS15 Sakwa na bagażnik wielkoobjetosciowa,
 • Ibera Sakwa Rowerowa 1-Komorowa Pakrak Waterproof Ib-Ba20.

Jakie jeszcze gadżety rowerowe dla mężczyzn?

 • Oświetlenie rowerowe - mocna ledowa lampka umożliwiająca jazdę na rowerze po zmroku to zawsze sprawdzony i przydatny pomysł na prezent. Warto zwrócić uwagę na moc, z jaką świeci (minimum 500 lumenów), a także pojemność baterii zamontowanej w lampce.
 • Bidon - mała rzecz, a cieszy. Szczególnie jeżeli ze starego pojemnika dochodzą nieprzyjemne zapachy lub jest on nieszczelny. Przy wyborze takiego gadżetu rowerowego na prezent warto sugerować się jego kolorystyką, tak aby była kompatybilna z kolorem roweru, a także sposobem mocowania bidonu do ramy - za pomocą klasycznego koszyczka lub magnetycznego mocowania.
 • Rękawiczki rowerowe - gadżet rowerowy na prezent, który dzięki żelowym wstawkom, tłumi drgania przenoszone na dłonie podczas jazdy. Zapewnia pewny chwyt na kierownicy oraz chroni dłonie podczas upadku. Na lato należy wybrać modele bez palców - lekkie, zapewniające dobrą wentylację. Na chłodniejsze dni - rękawiczki z palcami, wodoodporne, tak aby zapewniały komfort termiczny i chroniły przed zimnem.
Autor: Marcin Korytkowski