Data modyfikacji:

Wszystko, co musisz wiedzieć o grzebieniach do brody

Każdy mężczyzna, który decyduje się na zapuszczenie brody, prędzej czy później zetknie się z dylematem: jak ją układać? Użyć grzebienia, który na co dzień służy do włosów, a może zainwestować w specjalny grzebień do brody? Co z modnymi szczotkami typu kartacz? Zdradzamy, w jakie akcesoria najlepiej się zaopatrzyć, jeśli chcesz, by twój zarost zawsze prezentował się nienagannie.

czesanie brody

Grzebień do brody. Czy to konieczność?

Moda na zarosty nie mija, a wręcz przeciwnie – przybiera na sile. Z tego powodu producenci kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych zaskakują coraz to nowszymi propozycjami, które mają na celu dbać o wygląd męskich bród i wąsów. Pytanie tylko – czy to potrzebne? Wątpliwości często dotyczą grzebieni do brody, które wielu mężczyzn zamienia na szczotki i grzebienie przeznaczone do czesania włosów. To spory błąd!

Przeczytaj także: Domowe ćwiczenia na klatkę piersiową

Grzebienie do brody, w odróżnieniu od tych do włosów, cechują się szerokim rozstawem ząbków, który dla twojego zarostu jest po prostu… bezpieczny. Czesanie brody szczotką lub grzebieniem z gęsto osadzonymi, sztywnymi ząbkami może grozić podrażnieniem skóry, a w najgorszym wypadku - plątaniem i wyrywaniem włosów. To chyba najgorszy koszmar każdego brodacza.

1. Drewniany grzebień do brody

To zdecydowanie najlepsza kategoria grzebieni do zarostu. Drewniane grzebienie nie elektryzują włosów, a jeśli zdecydujesz się na odpowiedni gatunek drewna, również pięknie pachną, przenosząc aromat na zarost. Warto wybierać grzebienie wykonane z trwałego drewna (np. dębu), jak również te o właściwościach antybakteryjnych (np. z cedru, miodły indyjskiej). Wady? Grzebienie do brody drewniane są z reguły delikatne, dlatego trzeba uważać, by nie połamać ich podczas czesania.

2. Grzebień do brody metalowy

Jeśli lubisz stylowe gadżety, stalowy grzebień do brody na pewno przypadnie ci do gustu. Ponadto jest łatwy w czyszczeniu i bardzo trwały. Pamiętaj, że w przypadku stalowych grzebieni, ząbki powinny być zakończone opływowo, aby nie wywoływać podrażnień skóry.

3. Składany grzebień do brody

To idealne wyjście, jeśli potrzebujesz grzebienia, który można zabrać ze sobą wszędzie. Najlepiej, jeśli zainwestujesz w drewniany, składany grzebień do brody. Modele plastikowe szybko się niszczą i mogą elektryzować włosy.

Czemu w zestawieniu nie znalazły się plastikowe grzebienie do brody? Powód jest prosty: na dłuższą metę nie przysłużą się żadnemu brodaczowi. Plastikowe grzebienie elektryzują zarost i szybko się łamią, dlatego odradzamy to rozwiązanie.

Wybór dobrego grzebienia do brody nie jest trudny – jeśli przygoda z zarostem nie jest czymś chwilowym, najlepiej zainwestuj w dobrej jakości akcesoria do czesania, które posłużą ci przez dłuższy czas.

Autorka: Joanna Stanuch