Data publikacji:

Mokasyny męskie - jak je nosić? Najlepsze stylizacje

Mokasyny męskie wracają do łask. Przekonuje się do nich coraz więcej mężczyzn, a komponowane przez nich stylizacje udowadniają, że można nosić je na naprawdę wiele różnych sposobów.

W poniższym artykule podpowiadamy, jak nosić mokasyny męskie oraz odpowiadamy na coraz częściej zadawane pytanie: czy skarpetki do mokasynów to dobry pomysł? Zapraszamy!

mokasyny męskie

Mokasyny męskie – stylizacje, jak je nosić

Zanim zaproponujemy ci kilka modnych stylizacji z wykorzystaniem mokasynów, to najpierw warto zacząć od teorii.

W sklepach znajdziemy najczęściej 3 rodzaje mokasynów: mokasyny męskie typu loafers, mokasyny dla kierowców czy mokasyny żeglarskie tzw. boat shoes.

Mokasyny typu loafers są najbardziej eleganckie w całym zestawieniu. Wśród nich mamy mokasyny z frędzlem na przodzie oraz bez niego. Taki model może być wykonany zarówno z zamszu, jak i z połyskującej skóry licowej.

Loafersy możesz śmiało nosić do garnituru. Szczególnie, jeśli wybierzesz mokasyny wykonane ze skóry licowej. Modele zamszowe to z kolei świetna propozycja do letniego, lnianego garnituru.

Mokasyny z frędzlem na przodzie staraj się nosić wyłącznie do garniturów, natomiast klasyczne loafersy sprawdzą się nawet do mniej formalnych zestawień, np. z chinosami, jeansami, a nawet letnimi szortami.

Mokasyny dla kierowców charakteryzują się tym, że posiadają z tyłu na pięcie oraz na podeszwie tzw. kolce. Jeśli prowadzicie samochód, to z pewnością nie raz mieliście problem ze zdartymi butami, szczególnie w okolicy pięty.

Kolce na mokasynach dla kierowców załatwią sprawę. Takie mokasyny można zatem nosić nawet na co dzień, np. do jeansów. A co z garniturem? Mokasyny dla kierowców noś wyłącznie do tych mniej formalnych, np. z lnu i bawełny.

Mokasyny żeglarskie wyróżniają się białą podeszwą oraz rzemieniem, który wiążemy wokół stopy. Już sama nazwa tego modelu wskazuje na to, że będzie on idealny do letnich stylizacji, np. z szortami i lnianą koszulą.

Sprawdzi się także do długich wiosenno-letnich spodni, a nawet sportowych szortów i bluzy. Jedno jest pewne: mokasynów żeglarskich nie nosimy wczesną wiosną, ani jesienią.

Skarpetki do mokasynów – cała prawda o tym połączeniu

Mokasyny męskie to dość specyficzne buty. Wiele ich modeli można nosić zarówno latem, jak i jesienią. Stąd pojawiają się dylematy.

Latem skarpeta nie jest potrzebna, ale kiedy temperatura spada, np. jesienią, to ciężko ciągle chorować tylko dlatego, że chcieliśmy wyglądać modnie.

Mokasyny żeglarskie można nosić na gołą stopę, ale także ze skarpetami. Świetnie sprawdzą się do nich chociażby kolorowe skarpety we wzory, które ostatnio podbijają męską garderobę.

Mokasyny dla kierowców również możemy nosić na dwa sposoby z jednym małym zastrzeżeniem: modele zamszowe raczej zakładaj na gołą stopę.

Modele ze skóry licowej o wiele lepiej będą wyglądać bez skarpetki, ale jeśli pogoda nie rozpieszcza, to możesz sięgnąć po klasyczne, niezbyt wysokie skarpety w jednolitym kolorze, najlepiej w jak najbardziej stonowanym i pasującym do butów.

Zostały nam mokasyny typu loafer. Je nosimy zazwyczaj z garniturem, dlatego warto sięgnąć po stonowane skarpety. Wyjątek stanowi letnia stylizacja z lnianym garniturem i zamszowymi loafersami – wtedy koniecznie goła stopa.

Nie lubisz nosić butów na gołą stopę? Postaw na skarpety niewystające z butów, czyli tzw. stopki.

A tobie podobają się mokasyny? Jak często je nosisz? Mamy nadzieję, że nasz powyższy artykuł zainspirował cię do tworzenia z mokasynami modnych męskich zestawień.
Autorka: Klaudia Borycka