Data modyfikacji:

Makijaż na Halloween dla chłopaka – propozycje

Halloween to świetna okazja do stworzenia stylizacji z dreszczykiem. Chcesz podczas tegorocznej przebieranej imprezy zaskoczyć wszystkich? Sprawdź nasze poniższe propozycje na makijaż na halloween dla chłopaka. W naszym zestawieniu nie braknie prostych propozycji, które wykona każdy facet oraz bardziej skomplikowanych inspiracji dla wprawionych. Jaki makijaż na Halloween dla chłopaka wybrać? Zapraszamy!
makijaż na halloween

Makijaż na Halloween dla chłopaka

Makijaż na Halloween dla chłopaka – szramy i rozcięcia


Ten makijaż na Halloween dla chłopaka jest jedną z najprostszych stylizacji. Wykonanie szramy nie musi być skomplikowane – wystarczy odrobina wprawy i odpowiednie produkty, a stworzysz ją naprawdę szybko. Zatem co będzie ci potrzebne do wykonania efektownych rozcięć? Poniżej lista zakupów:
 •  lateks w płynie,
 • podkład w kolorze twojej skóry, 
 • chusteczki higieniczne bez wzorów,
 • ciemnofioletowy cień do powiek (będzie imitował siniaki),
 • czarny cień do powiek,
 • miękki, puszysty pędzelek średniej wielkości,
 • sztuczna krew,
 • nożyczki.
Przechodzimy do wykonania rany. Poniżej opisujemy, jak zrobić ją krok po kroku.


Krok 1:
przygotuj chusteczki
To właśnie na nich będziemy wykonywać ranę. Wytnij więc odpowiedni kawałek chusteczki (jej wielkość zależy od wielkości późniejszej rany), a następnie pognieć ją i delikatnie porozwarstwiaj.

Krok 2: połącz chusteczki ze skórą
Wylej na skórę odrobinę lateksu i dokładnie go rozsmaruj. Teraz połóż na nim jedną chusteczkę i całość ponownie pokryj lateksem. Powtórz ten krok kilka razy. Dobrze, aby na skórze dokleić około cztery chusteczki jedna na drugiej. Warstwę wierzchnią ponownie posmaruj lateksem.

Krok 3: nałóż na przyklejone chusteczki podkład
W ten sposób zabarwisz je na kolor skóry i cała rana będzie wyglądać naturalnie.

Krok 4: zrób fioletowym cieniem siniaki
Najlepiej wykonaj je na łączeniach chusteczki ze skórą. W ten sposób zakryjesz linię i jednocześnie dodasz ranie charakteru. Pamiętaj, aby dobrze rozetrzeć cień.

Krok 5: rozetnij chusteczki
Zrób to delikatnie, aby nie uszkodzić sobie skóry. Oczywiście kształt rany i jej wielkość zależą od ciebie.

Krok 6: pomaluj środek rany czarnym cieniem

Krok 7: wlej w ranę sztuczną krew
Pamiętaj też, aby ślady ze sztucznej krwi zrobić również na skórze – w ten sposób będzie wyglądać naturalnie.


Makijaż Halloween dla mężczyzn – pirat


 Stylizacja na strasznego pirata jest bardzo prosta w wykonaniu. Jedyne, co będzie ci do niej potrzebne, to farby do malowania twarzy.
Podstawą jest namalowanie na oku opaski. Cały wygląd możesz jednak jeszcze bardziej podrasować. Jak? Pomaluj skórę białą farbą – będziesz piratem truposzem. Tutaj zdradzamy patent – farby do malowania skóry zazwyczaj mają kremową i ciężką konsystencję. Aby efekt był naturalny, maluj nimi skórę przy użyciu wilgotnej gąbeczki – będziesz właściwie „stemplować” skórę białą farbą. Taka technika sprawi, że całość będzie wyglądać naturalnie. Ponadto w stylizacji strasznego pirata możesz stworzyć na skórze kilka sztucznych ran.

Makijaż na Halloween dla chłopaka z filmu „The Fall of Camp Blood”


Ten makijaż jest prosty w wykonaniu, a jednocześnie bardzo efektowny! Do jego stworzenia musisz mieć:
 • farby do malowania skóry w kolorze białym, czarnym i czerwonym,
 • gąbkę do makijażu,
 • miseczkę z letnią wodą,
 • cienki pędzelek,
 • płyn do demakijażu,
 • waciki kosmetyczne.
Przechodzimy do wykonania.

Krok 1: pomaluj całą twarz białą farbą
Rób to na zasadzie stemplowania. Namocz gąbkę, odciśnij nadmiar wody, nałóż na gąbkę białą farbę i stempluj skórę. Podczas malowania twarzy gąbka ma być ciągle lekko wilgotna.

Krok 2: namaluj na twarzy czarne kropki
Zrobisz to przy użyciu pędzelka.

Krok 3: namaluj pędzelkiem czerwone elementy

Krok 4: pomaluj oczy na czarno
Najpierw zrób dookoła oka i ponad brwiami obrys koła. Przyda się do tego cienki pędzelek. Teraz zamknij powieki i nie wyjeżdżając poza linię namalowanego wcześniej koła, pokryj miejsca czarną farbą. Możesz użyć do tego gąbeczki lub cienkiego pędzla.

Mała rada – jeśli wyjedziesz poza krawędzie, to zmyj błędy przy użyciu płynu do demakijażu i wacika.

Makijaż Halloween dla mężczyzn z filmu „TO”


 Wystarczy, że wykonasz ten makijaż, na ramiona zarzucisz żółtą kurtkę przeciwdeszczową z kapturem i twoja straszna halloweenowa stylizacja jest gotowa! Jeśli już wiesz, jak malować skórę specjalnymi farbami, to wykonanie tego makijażu nie powinno sprawić ci trudności. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaskoczyć innych, to do takiego make-upu załóż strój klauna.

Hulk – makijaż na Halloween dla chłopaka

Po prostu pomaluj twarz, szyję i dekolt na zielono. Teraz tylko namaluj czarną farbą krzaczaste brwi, a pod oczami i wokół ust zrób ciemne cieniowanie – takie zmarszczki sprawią, że Hulk wyda się bardziej realistyczny i jeszcze groźniejszy. Jeśli chcesz, aby było bardziej przerażająco, to zrób na skórze kilka sztucznych ran.

Makijaż na Halloween dla chłopaka – Dżin


 A może chciałbyś zostać Dżinem? Proszę bardzo! Pomaluj twarz na niebiesko. Teraz tylko cienkim pędzelkiem namaluj wysokie brwi i bródkę. Przy użyciu gąbeczki nałóż na powieki czarną farbę, a w kącikach oczu połóż odrobinę żółtej farby. Nawet bez kolczyków i wysokiej kitki taka stylizacja będzie efektowna!

Jak widać, nie tylko panie mogą zaszaleć podczas Halloween – kup farby do malowania twarzy i próbuj swoich sił w strrrrrasznej charakteryzacji! A tobie, który z makijaży podoba się najbardziej? W tym roku postawisz na klasykę i proste efekty czy planujesz zaskoczyć wszystkich na imprezie swoją dopracowaną i czasochłonną kreacją?
Autorka: Klaudia Borycka