Data publikacji:

Jak dbać o męskie brwi?

Kształtne, zadbane brwi są bez wątpienia najważniejszą ozdobą twarzy i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie coraz częściej chętnie poddają się tradycyjnym zabiegom kosmetycznym i przestają unikać świadomej pielęgnacji, która wykracza poza podstawową higienę. Nie każdy wie jednak, jak dbać o męskie brwi, by wyglądały na zadbane i naturalne. Przedstawiamy więc tajniki udanej regulacji oraz stylizacji tych szczególnych włosków.

Polecamy: Stylizacja brody

męskie brwi

Jak dbać o męskie brwi?

Regulacja brwi męskich – o czym pamiętać?

Regulacja brwi męskich nie powinna różnić się niczym od standardowych zabiegów na co dzień wykonywanych przez kobiety. Panom tym bardziej zaleca się jak najmniej inwazyjną korektę – lepiej usunąć mniej włosków i postawić na naturalny wygląd niż zmagać się ze zbyt przerysowanym, karykaturalnym wręcz efektem. Nim jednak chwycimy za pincetę lub wosk, skupmy się na elementach leżących u podstaw pielęgnacji męskich brwi.

Panowie chcący wymodelować kształt włosków, powinni zacząć od ich dokładnego wyczesania. Warto zrobić to przy użyciu cienkiego grzebyka – z łatwością można zakupić go w niemal każdej drogerii. To podpowiedź, dzięki której zauważymy, czy nasze włoski nie są zbyt długie i czy nie rosną w złym kierunku. Jeśli okaże się, że po wyczesaniu wyglądają na zbyt krzaczaste, niesforne, nieujarzmione, warto pomyśleć o regulacji męskich brwi. Jak ją wykonać? Podpowiadamy!

Jak regulować męskie brwi?

Powyżej napisaliśmy, że odpowiednie usunięcie włosków pomoże zadbać o podkreślenie męskich brwi. Kształt uzyskany po regulacji nie powinien odbiegać więc od ich naturalnego wyglądu. Panowie, którzy nigdy wcześniej samodzielnie nie korzystali z pincety, mogą udać się do kosmetyczki. Dziś większość tego typu salonów dysponuje bogatą ofertą usług dla mężczyzn, tak aby każdy klient czuł się komfortowo. To specjalistka podpowie również, jak najlepiej regulować męskie brwi.

Nie oznacza to jednak, że panowie powinni porzucać samodzielną pielęgnację. Co będzie potrzebne, by nadać włoskom doskonały kształt we własnej łazience? Oczywiście lusterko, grzebyczek i pinceta. Przydadzą się również kostki lodu. Jeśli akcesoria są gotowe, czas przystąpić do dzieła.

Brwi męskie – regulacja krok po kroku

Przedstawiamy więc prosty instruktaż, dzięki któremu każdy z łatwością nada pożądaną formę bujnym brwiom męskim. Regulacja wcale nie musi być trudna.

  1. Przed zabiegiem umyj włoski ciepłą wodą – nie tylko usuniesz z nich zanieczyszczenia, lecz także sprawisz, że będą bardziej podatne na wyrywanie.
  2. Dokładnie rozczesz brwi.
  3. Przy pomocy pincety usuń wyłącznie te włoski, które wyraźnie wychodzą poza ich dolną linię i znajdują się na powiece. Pod żadnym pozorem nie wyrywaj włosków ze środka!
  4. Jeśli twoje brwi łączą się ze sobą, również zadbaj o ich regulację. Nie wiesz, jak wyznaczyć granicę? Dołóż kciuk pionowo do nasady nosa i usuń wyłącznie włoski znajdujące się pod palcem.
  5. Na zakończenie przyłóż do skóry kostkę lodu, która łagodnie zniweluje zaczerwienienia oraz zadziała delikatnie znieczulająco.

Niektórzy panowie zmagają się z problemem zbyt długich i krzaczastych brwi. Wtedy też wystarczy delikatnie przyciąć nożyczkami włoski zbyt wyraźnie wychodzące poza górną linię wyznaczoną po wyczesaniu grzebykiem.

Brwi męskie nie muszą kojarzyć się z nieujarzmionymi, powichrowanymi kosmykami. Panowie mogą sięgnąć również po olejek rycynowy. Jego regularne wmasowywanie we włoski pozwoli zadbać o ich zdrowy porost, wzmocnienie i wygładzenie. Codzienne rytuały pielęgnacyjne wcale nie muszą zabierać mężczyznom zbyt wiele czasu – wykonywane regularnie przynoszą znacznie więcej korzyści i pozwolą cieszyć się zadbanym wyglądem.

Autorka: Anna Mlonka