Data modyfikacji:

Problemy z erekcją? Domowe sposoby na potencję

Codzienny pośpiech i stres, zła dieta, używki – wszystko to może odbić się negatywnie na jakości twojego życia seksualnego. Problemy z potencją coraz częściej stają się zmorą młodych mężczyzn. Jak sobie poradzić, gdy pojawia się problem z erekcją? Zanim udasz się z nim do specjalisty, możesz wypróbować domowe sposoby na potencję.

domowe sposoby na potencję

Domowe sposoby na potencję u młodych mężczyzn

Jeszcze jakiś czas temu powszechnie sądzono, że naturalną sytuacją jest ta, w której problemy z erekcją pojawiają się po 50. roku życia. Niestety – wstydliwy kłopot coraz częściej dotyka młodych mężczyzn.

Przyczyny okazują się prozaiczne: libido zabijane jest przez nadmiar stresu i obowiązków, a także przez niezdrowy tryb życia. Seksuolodzy często podkreślają, że problemy z utrzymaniem erekcji nie mają wyłącznie fizycznego charakteru. Wiele zależy od tego, co „siedzi” w głowie, dlatego tak często pojawiają się problemy z erekcją w młodym wieku, po 30. roku życia – u mężczyzn zapracowanych i zmęczonych.

Jak poprawić potencję? Możesz skorzystać z domowych sposobów na potencję, ale najpierw dobrze jest rozpoznać źródło problemów z erekcją.

Zaburzenia erekcji – przyczyny problemów z erekcją

Powodów problemów z erekcją jest wiele. Zobacz, jakie są najczęstsze.

Kłopoty hormonalne

Problemy z erekcją bywają objawem niedostatecznego poziomu testosteronu. Często towarzyszy mu jednoczesny wzrost prolaktyny. Kiedy zdecydowanie warto zbadać poziom hormonów?

Niepokojącym sygnałem może być nie tylko szwankująca erekcja, ale nagły spadek ochoty na seks. Prolaktyna znacząco obniża libido.

Niezdrowy tryb życia

Erekcja „nie lubi” używek – przede wszystkim papierosów i alkoholu. Twoja potencja nie będzie na najwyższym poziomie także jeśli nie jesteś aktywny fizycznie, niezdrowo się odżywiasz (stronisz od warzyw i owoców, które są dobre na potencję), a również wtedy, gdy na co dzień towarzyszy ci spory stres.

Niektóre leki

Problem z utrzymaniem erekcji może być związany z zażywaniem środków antydepresyjnych, moczopędnych i uspokajających.

Uszkodzenia nerwów

Rzadkim powodem problemów z erekcją jest nieprawidłowe przewodnictwo nerwowe w okolicach prącia. Może być ono następstwem urazów członka, cukrzycy lub przebytych operacji.

Problemy psychiczne

Zauważono, że problemy z erekcją są typowe dla mężczyzn borykających się z depresją. Pojawiają się również wtedy, gdy istnieją pewne blokady związane z seksem (np. wstyd przed nagością, obawa przed nieudanym stosunkiem).

Naturalne sposoby na potencję. Czy warto ich spróbować?

Część mężczyzn postanawia przeczekać problem, inni od razu decydują się na rozmowę ze specjalistą. Problemów z erekcją na pewno nie warto lekceważyć – nie tylko dlatego, że mogą zwiastować różne problemy zdrowotne. Niesprawna „hydraulika” może doprowadzić do pogorszenia relacji w związku.

Zanim jednak skonsultujesz się z seksuologiem i zrobisz niezbędne badania, możesz spróbować skorzystać z domowych sposobów na potencję, takich jak ćwiczenia czy dieta na potencję. Być może to wystarczy, by pozbyć się wstydliwych problemów z erekcją? Krokiem, który możesz podjąć już teraz, jest wypróbowanie naturalnych środków na potencję.

Co jest dobre na potencję – domowe sposoby

Jak poprawić potencję? Na początku warto wypróbować kilka prostych domowych sposobów na potencję. Może dzięki nim wizyta u specjalisty nie będzie konieczna. Zobacz, co jest dobre na potencję.

Zdrowa dieta na potencję

Pierwszą zmianą w dążeniu do poprawy potencji powinna być modyfikacja diety. Uwierz, że przysłuży się ona nie tylko twojemu życiu seksualnego, ale i ogólnemu zdrowiu. Pożegnaj się ze słodyczami, fast foodami i przetworzoną żywnością – to prawdziwi zabójcy erekcji!

Co jeść na potencję? Zadbaj, aby w codziennym jadłospisie nie zabrakło świeżych warzyw (warzywa na potencję to m.in. szpinak, brokuły, kapusta) i owoców, chudego mięsa i ryb, pełnego ziarna. Pamiętaj także o nawodnieniu – odpowiednia dawka wody dziennie pozwoli krwi sprawniej spływać tam, gdzie trzeba.

Ćwiczenia na potencję

Aktywność fizyczna wpływa bardzo dobrze na libido, dlatego niezależnie od tego, jaki sport zdecydujesz się uprawiać, polepszysz swoją sytuację. Czy wiesz jednak, że niektóre ćwiczenia wspomogą twoją erekcję?

Warto wzmacniać mięśnie dna miednicy, czyli inaczej mięśnie kegla. To te same mięśnie, których używasz wstrzymując mocz. Codziennie poświęć 15 minut na ich stymulację. Wystarczy, że położysz się na plecach i naprzemiennie będziesz je spinać i rozluźniać.

Jak poprawić potencję? Stosuj zioła

Napary z niektórych ziół mogą być dobrym naturalnym sposobem na potencję, głównie dzięki działaniu rozluźniającemu i poprawiającemu krążenie. Z takich cech od wieków znane są żeń-szeń oraz lukrecja. Pamiętaj jednak, że żadnych ziół nie należy stosować w nadmiarze – jeden kubek dziennie w zupełności wystarczy.

Co jeść na potencję? Wypróbuj te przyprawy

Jeśli masz problem z erekcją podczas stosunku, w jej utrzymaniu mogą pomóc ci niektóre przyprawy. Do romantycznej kolacji warto dorzucić chili, lubczyk, imbir, kurkumę czy też cynamon. Są one znane z działania pobudzającego – wywołują lepsze ukrwienie narządów płciowych i przedłużają erekcję.

Co jest dobre na potencję? Relaks!

Problem z erekcją po 40. roku życia przez wiele osób jest uznawany za coś naturalnego. Niestety, coraz więcej mężczyzn boryka się z problemami z erekcją w młodym wieku – nawet przed 30. rokiem życia.

Najczęstszą przyczyną okazuje się stres, nadmiar obowiązków i brak umiejętności czerpania radości ze zbliżeń. Postaraj się znaleźć czas na odpoczynek, zadbaj o dostateczną ilość snu i pozwól sobie na zajęcia, które sprawiają ci przyjemność. Wówczas twoje życie seksualne na pewno ulegnie poprawie.

Pamiętaj, że domowe sposoby na potencję nie zastąpią konsultacji ze specjalistą, jednak mogą okazać się naprawdę pomocne. Czasem drobna zmiana stylu życia może pomóc pozbyć się krępujących problemów z erekcją.

Autorka: Joanna Stanuch