Data modyfikacji:

Jaką kosiarkę kupić? Ranking kosiarek do trawy

Koszenie trawy to w życiu mężczyzny ważna rzecz. Optymalny dobór trasy przejazdu, starannie zaplanowane momenty opróżniania kosza, zminimalizowanie koniecznych nawrotów — tu nie ma miejsca na przypadki. Zanim jednak przejdziesz do szlifowania praktyki, podpowiemy, jaką kosiarkę warto kupić. Oto ranking 9 najpopularniejszych kosiarek wg serwisu Ceneo.pl.


Polecane kosiarki do trawy

Makita PLM4627N

Makita to marka, której zdecydowanie można zaufać, nie tylko w przypadku kosiarek. Japoński producent narzędzi elektrycznych i spalinowych od lat utrzymuje bardzo wysoką jakość. Kosiarka Makita PLM4627N wyposażona została w wytrzymały, 4-suwowy silnik Briggs & Stratton. Sporym ułatwieniem koszenia jest wskaźnik zapełniania kosza. Jeżeli zamierzasz kosić duże powierzchnie, z pewnością ucieszy cię boczny wyrzut trawy.

Honda HRG 466 SKEP

Denerwuje cię częste opróżnianie kosza? Kosiarka Hondy rozwiązuje ten problem. Została wyposażona w system wieloostrzowy MicroCut®, odpowiadający za wielokrotne cięcie trawy. Dzięki drobnemu „poszatkowaniu” trawy,  kosz może być zapeł niony nawet o 30% lepiej niż w przypadku kosiarek z jednym ostrzem.

STIGA Collector 35 E

Na mniejszych powierzchniach, np. na działkach lub w niedużych ogródkach, idealnie sprawdzi się kosiarka elektryczna. STIGA Collector 35 E jest lekka, cicha i wygodna w użytkowaniu. Zalety kosiarki elektrycznej docenią też osoby, które mówią o sobie, że mają dwie lewe ręce. Uruchomienie jej jest znacznie łatwiejsze niż kosiarki spalinowej.

NAC LP40-300-PL-GG

Kosiarka spalinowa NAC LP40-300-PL-GG to dobre rozwiązanie do ogrodu o powierzchni do 1000 m2. Wyposażona jest w górnozaworowy silnik o mocy 3 KM, który łączy wydajność z oszczędnością paliwa. Zaletą kosiarki NAC jest niewątpliwie dobry stosunek ceny do jakości. Model LP40-300-PL-GG kosztuje około 600 zł.

Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4

Gv 53 Tk Allroad 4.to model kosiarki spalinowej z serii Allroad 4. Wyróżnia się dużymi kołami oraz własnym napędem, co ułatwia pracę na dużych i pagórkowatych terenach. Szerokość robocza koszenia to 51 cm.

Makita DLM380Z

Kosiarka Makita DLM380Z to przedstawiciel rzadkiej grupy kosiarek na rynku, mianowicie kosiarek akumulatorowych. Zaletą tego typu urządzeń jest niewątpliwie brak kabla, który utrudnia manewrowanie pomiędzy drzewami, krzewami i innymi elementami ogródka. Kosiarka obsługuje akumulatory o pojemności 1,5, 3, 4 i 5 Ah, stosowane także w innych urządzeniach elektrycznych producenta.

Stiga Combi 53 SQ B

Spalinowy model kosiarki od Stigi wyposażony jest w silnik 675 EX o pojemności 190 cm3 z serii XVS Ready Start. Oznacza to, że ma automatyczne ssanie ułatwiające rozruch zimnego i niedogrzanego silnika. Wygodę użytkowania podnoszą łożyskowane koła z napędem, umożliwiające rozpędzenie kosiarki do prędkości 3,7 km/h.

Ryobi RLM13E33S

Narzędzia i akcesoria Ryobi trudno przeoczyć. Wyróżnia je charakterystyczny jaskrawozielony kolor, w którym utrzymane są produkty japońskiego producenta. Na szczęście oferują one znacznie więcej niż tylko ciekawą stylistykę.

Kosiarka Ryobi RLM13E33S wykonana jest z dobrej jakości materiałów, a silnik elektryczny o mocy 1300 W sprawnie napędza ostrze tnące. Centralna regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie zakresu pomiędzy 20 a 60 mm w 5 pozycjach.

NAC RLM1500-NG

Pora na coś nieoczywistego. Kosiarkę NAC RLM1500-NG obsłużysz… leżąc w  hamaku! To robot koszący trawnik o powierzchni do 1500 m2. Robot sam wykryje przeszkody na trasie koszenia i zmieni kierunek jazdy, a po spadku naładowania baterii do 20% wróci do stacji ładowania.

Automatyczna kosiarka może pracować codziennie, nie dopuszczając do wzrostu trawy nawet o centymetr.

Po więcej porad na temat pielęgnacji ogrodu wejdź na Magazyn Ceneo, w którym znajdziesz rankingi polecanych produktów oraz porady ekspertów na temat wyposażenia domu i ogrodu.

Autor: Szymon Sonik