Data modyfikacji:

Jak wybrać najlepsze okulary dla kierowcy?

Niejeden kierowca nie wyobraża sobie prowadzenia pojazdu bez odpowiednich okularów. Nic dziwnego – słońce, światła miasta i inne pojazdy mogą oślepiać, powodując ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Jakie okulary dla kierowcy sprawdzą się najlepiej nawet w bardzo trudnych warunkach?
okulary dla kierowcy

Okulary do jazdy samochodem – must have dla każdego kierowcy

Niektórzy sądzą, że okulary do samochodu przydadzą się tylko kierowcom z wadami wzroku. Nic bardziej mylnego – parę dobrych okularów powinien mieć w schowku każdy, kto choćby okazyjnie prowadzi pojazdy. Dlaczego?

Niezależnie od pory roku warunki pogodowe mogą zmienić się w kilka chwil, znacznie pogarszając widoczność na drodze. Również słoneczna pogoda może być sporym zagrożeniem, ponieważ promienie słoneczne w zaledwie moment mogą oślepić kierowcę.

Widoczność pogorszona jest znacznie również w nocy, gdy komfort widzenia zmniejsza się przez światła miasta i innych pojazdów na drodze. Sprawdź także okulary przeciwsłoneczne - jaki filtr wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne do samochodu

Na szczęście, coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia, jakie niesie ze sobą oślepiające słońce i inwestuje w okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy.

W tym wypadku kluczowy jest wybór szkieł o odpowiednim poziomie zaciemnienia – powinien być on na tyle wysoki, by zapewniać komfortowe widzenie, lecz jednocześnie niezbyt niski, aby kierowca dokładnie widział innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy kupić, weź pod uwagę również obecność filtrów UV. To warunek konieczny dla zachowania zdrowia twoich oczu!

Tanie okulary przeciwsłoneczne bez filtrów mogą ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc, dlatego na tym zakupie lepiej nie oszczędzaj.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu? Pomyśl o fotochromach

W dużym uproszczeniu, szkła fotochromowe same dopasowują się do poziomu nasłonecznienia i w razie potrzeby ulegają przyciemnieniu. Fotochromy to bardzo wygodna opcja dla kierowców – zwłaszcza tych podróżujących na długich trasach.

Okulary fotochromowe zwiększą wygodę widzenia wówczas, gdy słońce będzie skierowane wprost w twoją stronę, a gdy wjedziesz do ciemnego tunelu – błyskawicznie się rozjaśnią.

Najlepszy wybór? Okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem

O ile zwykłe okulary przeciwsłoneczne uprzyjemnią jazdę w słoneczne dni, o tyle nie sprawdzą się w eliminowaniu odblasków z otoczenia. Taką rolę pełnią tylko okulary z polaryzacją, które uważane są za najlepszy wybór dla każdego kierowcy.

Dlaczego warto kupić okulary z polaryzacją?

Obecnie największą popularnością wśród kierowców cieszą się okulary polaryzacyjne. Szkła stworzone w tej technologii służą doskonale praktycznie w każdych warunkach – idealnie sprawdzą się podczas słonecznej pogody, ale i szarugi.

Zdaniem wielu to także najlepsze, dostępne na rynku okulary dla kierowców do jazdy nocą. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwań?

  • Szkła polaryzacyjne mają zdolność do filtrowania światła rozproszonego. Oznacza to, że światło docierające do twoich oczu jest pozbawione refleksów i po prostu cię nie oślepia.

    Okulary dla kierowców z antyrefleksem neutralizują nie tylko promienie słoneczne, ale i światła miasta i mijających cię pojazdów.

  • Okulary z polaryzacją zwiększają kontrast kolorów, co czyni z nich doskonałe okulary dla kierowcy do jazdy nocą.

    Polaryzacyjne okulary dla kierowców do jazdy nocnej pozwalają szybciej zauważyć potencjalne niebezpieczeństwo na drodze. Najlepszy efekt po zmroku zapewnią ci szkła w kolorze żółtym.

  • Polaryzacyjne okulary do prowadzenia samochodu sprawdzą się doskonale o każdej porze roku.

    Zapewnią ci świetny komfort widzenia również zimą, gdy śnieg intensywnie odbija promienie słoneczne, co grozi oślepianiem kierowców.

Jakie oprawki dla kierowcy będą najlepsze?

Dla wygody jazdy znaczenie mają nie tylko odpowiednio dobrane szkła, ale i oprawki. Jeśli poszukujesz okularów dla kierowcy, pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się model z lekkimi oprawkami, które nie powodują dyskomfortu.

Same zauszniki nie powinny być bardzo masywne, aby nie ograniczać pola widzenia kierowcy po bokach. Zwróć również uwagę na to, aby okulary posiadały wygodne noski, które po dłuższym czasie noszenia nie będą cię uwierać.

Jakie okulary dla kierowcy? Polecane modele

WRKSAFE, okulary dla kierowców do jazdy w nocy

Żółte szkła polaryzacyjne zapewniają doskonały komfort widzenia nocą, ale i w trudnych warunkach pogodowych. Okulary wykonane są z wytrzymałego poliwęglanu, który jednocześnie zapewnia im dużą lekkość.

Dodatkowo chronią wzrok przed promieniami UV i posiadają powłokę zapobiegającą parowaniu.

Arctica S49-D, okulary polaryzacyjne dla kierowców

Te okulary do jazdy samochodem nocą sprawdzą się u zwolenników klasycznego designu – ich tradycyjna forma i czarny kolor będą pasowały zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zapewniają świetną ochronę przed odblaskami miasta i oślepiającym słońcem.

Arctica S220-A, okulary dla kierowców

Niebieskie okulary polaryzacyjne świetnie neutralizują wszelkie odblaski, dzięki czemu jazda w pełnym słońcu staje się bezpieczna i przyjemna. Chronią wzrok przed wpływem promieniowania UV.

HD Vision, rozjaśniające okulary polaryzacyjne do jazdy nocą

To znakomite okulary dla kierowców na noc, które dzięki żółtym szkłom gwarantują efekt rozjaśnienia z jednoczesnym zmniejszeniem wszelkich odblasków. Boczne wstawki w zausznikach poszerzają pole widzenia.

Adelia, damskie polaryzacyjne okulary dla kierowców

Miłośniczki klasycznych modeli okularów będą zadowolone z polaryzacyjnych pilotek, które nie tylko doskonale chronią przed oślepiającym słońcem i światłem, ale także prezentują się naprawdę stylowo.
Wiesz już, jakie okulary dla kierowy sprawdzą się najlepiej. Nie pozostaje nic innego jak zamówić model, który sprawi, że codzienne podróże będą wygodniejsze i bezpieczniejsze.
Autorka: Joanna Stanuch