Data modyfikacji:

Spalacze tłuszczu – opinie, efekty, działanie

Szukasz sposobu, by wymodelować sylwetkę lub szybko zrzucić dodatkowe kilogramy? Sprawdź, czy przyjmowanie spalaczy tłuszczu jest bezpieczne. Dowiedz się, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń i poznaj opinie osób, które stosowały je przez dłuższy czas. Przeczytaj.
siłownia

Spalacze tłuszczu – działanie

Zadaniem produktu jest zwiększenie intensywności spalania tkanki tłuszczowej i przyspieszenie tempa tego procesu.

W tym celu, wykorzystuje się dwa mechanizmy działania tego produktu – pobudzenie termogenezy, czyli pobudzenie produkcji ciepła i stymulacja układu nerwowego, która zmniejsza uczucie zmęczenia i dodaje sił witalnych.

Organizm ma podkręcony metabolizm, przez co zwiększa się jego dobowe zużycie kalorii. Zakładając, że twoja obecna dieta pozwala ci na utrzymanie stałej masy ciała, po wprowadzeniu spalaczy tłuszczu powinna zacząć spadać.

Szybkość spalania tkanki tłuszczowej zależy w dużej mierze od twojego metabolizmu.

Działanie niektórych produktów polega także na zmniejszeniu uczucia głodu, ale musisz wiedzieć, że spalacze tłuszczu nie wyleczą zaburzeń żywieniowych. Niektóre osoby cierpią na zaburzenia apetytu i mają tendencję do objadania się.

W takich sytuacjach produkt nie pomoże. Kompulsywne objadanie się i wszystkie inne zaburzenia związane z przyjmowaniem pokarmu należy skonsultować z dietetykiem lub swoim lekarzem rodzinnym.

Przez ciągłe podjadanie, organizm nie jest w stanie wykorzystać wszystkich kalorii, które mu dostarczasz. Skutkiem tego jest przekształcenie składników energetycznych w tkankę tłuszczową.

Sprawdź spalacze tłuszczu - ranking.

Skład spalaczy tłuszczu

Zanim wybierzesz spalacz tłuszczu najlepszy dla ciebie, zapoznaj się z jego składem. Większość z nich zawiera kofeinę, forskolinę, rauwolfinę, EGCG, johimbinę, kapsaicynę i różne formy synefryny. Są to substancje o potwierdzonej skuteczności.

Zastosowane w odpowiedniej dawce, mogą ci pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej. Preparaty, które swoje działanie mają opierać jedynie na dodatku chromu lub L-karnityny, najprawdopodobniej nie pozwolą na osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Kiedy stosować spalacze tłuszczu

Możesz je przyjmować na każdym etapie redukcji. Sprawdzą się zarówno na jej początku, jak i w fazie zastoju, gdy waga spadła i teraz trudniej ją obniżyć.

Produkt jest też polecany osobom, które dopiero rozpoczynają pracę nad swoją sylwetką i szukają sposobu, który wspomoże ich walkę z otyłością, nadwagą lub po prostu kilkoma nadprogramowymi kilogramami.

Kontrowersje dotyczące spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu podbijają rynek suplementów diety. Producenci deklarują, że produkty pomagają przyspieszyć metabolizm tłuszczów i w naturalny sposób pozwalają pracować nad sylwetką.

Zwolennicy twierdzą, że to złoty środek wspomagający redukcję i pomagający zrzucić nadprogramowe kilogramy tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Przeciwnicy uważają, że to produkt niewarty swojej ceny, bo nie pozwala osiągnąć zauważalnych efektów. Jak jest naprawdę?

Trudno powiedzieć, bo każdy ma inne oczekiwania wobec spalaczy tłuszczu, a zapewnienia producentów o działaniu produktu nie są uniwersalne i zależą w dużej mierze od kondycji, ilości tkanki tłuszczowej, diety i stopnia uprawianej aktywności fizycznej.

Jak każdy podobnego typu środek, należy go stosować zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu. Preparaty są bezpieczne dla organizmu, jeśli będziesz je stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie spodziewaj się, że to preparat „cud”. Środek faktycznie może ci pomóc, ale nie sprawi, że schudniesz bez stosowania odpowiedniej diety i bez ćwiczeń.

Jakie efekty dają spalacze tłuszczu

Musisz wiedzieć, że badania nad skutecznością spalaczy tłuszczu wykazały, iż regularne ich przyjmowanie zwiększa wydatek kaloryczny jedynie o 60-80 kcal/ dzień. To dokładnie tyle, ile kalorii mają dwie kostki mlecznej czekolady.

Produkt faktycznie może ci pomóc w redukcji, ale nie sprawi, że stanie się to z dnia na dzień. Aby wzmocnić działanie produktu, należy równolegle stosować odpowiednią dietę oraz ćwiczyć pod okiem trenera.

Ponadto spalacze tłuszczu pomagają w redukcji objawów zmęczenia, zwiększają wydolność organizmu, co sprzyja intensywności treningów i wspomagają wchłanianie składników odżywczych z przewodu pokarmowego do krwi.

Efekty stosowania spalaczy tłuszczu są zazwyczaj lepiej widoczne u osób szczupłych, niż u osób cierpiących na otyłość lub borykających się z nadwagą.

Nie oznacza to jednak, że spalacze tłuszczu nie są dla osób z nadwagą – są dla wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do ich stosowania.

Spalacze tłuszczu – opinie

Zdania na temat wspomagania diety spalaczami tłuszczu są podzielone. Wiele osób ceni sobie ich stosowanie i zachwala efekty, co jest uzasadnione nie tylko poszczególną opinią jednostki, ale też badaniami naukowymi dowodzącymi ich skuteczność.

Istnieje jednak duża grupa osób, która, mimo stosowania prawidłowej dawki według zaleceń producenta, jest rozczarowana efektami. Takie osoby często mają wygórowane oczekiwania względem produktu lub oczekują od niego niemożliwego.

Nie można jednak wykluczyć, że spalacze tłuszczu mogą po prostu nie działać na każdego.

Efekty uboczne spalaczy tłuszczu

  • drżenie rąk;
  • podwyższone ciśnienie;
  • nudności;
  • bezsenność;
  • nadmierna potliwość;
  • uczucie niepokoju.

Czy warto stosować spalacze

Tak, ale należy je przyjmować z głową i traktować je jedynie, jako element wspomagający redukcję. Żadne preparaty nie zastąpią zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Pamiętaj, że spalacze nie są wymówką, by móc zjeść większy posiłek lub podjadać w nocy. Ich działanie wymaga ujemnego bilansu kalorii, czyli musisz spalać więcej kalorii, niż przyjmujesz wraz z posiłkami, by ich działanie było skuteczne.

Naturalne spalacze tłuszczu

Jeśli nie chcesz przyjmować profesjonalnych produktów, możesz skorzystać z naturalnych spalaczy tłuszczu, które podkręcają metabolizm i sprawiają, że nie odczuwasz silnego głodu. Część z nich znajdziesz w swojej kuchni. Są to między innymi:
  • cynamon;
  • imbir;
  • kurkuma;
  • ocet jabłkowy;
  • kawa;
  • czosnek;
  • cebula;
  • pieprz kajeński;
  • zielona herbata;
  • czerwona herbata.
Możesz też skorzystać ze spalaczy, które swoje działanie opierają na dodatku kwasów Omega-3 i tokoferolu. Takie produkty cechują się łagodnym działaniem.

Jak przyspieszyć metabolizm bez przyjmowania spalaczy tłuszczu?

  • Trenuj przynajmniej 30 minut dziennie;
  • jedz posiłki wysokobiałkowe (z dodatkiem łososia, pstrąga i jaj) przed i po treningu;
  • stosuj suplementy diety z L-karnityną, sprzężonym kwasem linolowym i HCA;
  • śpij przynajmniej 7-8 godzin w ciągu doby;
  • jedz dużo owoców, w tym jabłka i grejpfruty oraz takie warzywa, jak brokuły, szpinak czy paprykę;
  • wstawaj przynajmniej na pięć minut co godzinę od komputera i przejdź się po biurze;
  • jeśli masz psa, przejmij większość spacerów z nim;
  • pij zimną wodę.
Autorka: Natalia Ciszewska