Jeśli nie przypominasz sobie ostatniej wymiany płynu hamulcowego, warto zająć się także nim. Diodowy miernik elektroniczny poinformuje cię o tym, jak dużo wody znajduje się płynie hamulcowym. Trzeba wszak wiedzieć, że jest on silnie higroskopijny, a więc wchłania wilgoć z otoczenia. Zawartość wody obniża natomiast temperaturę wrzenia płynu, co może doprowadzić do wrzenia wody i utraty siły hamowania. W płynie hamulcowym nie powinno być więcej niż 1,5% wody.
Próbujesz otworzyć drzwi, a te ani drgną? Nie próbuj się z nimi siłować, bo urwiesz klamkę! Poczekaj, aż drzwi odmarzną na słońcu i otwórz je bez użycia siły. Następnie zabezpiecz uszczelki smarem sylikonowym, aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją w przyszłości. Koszt sylikonu w sprayu lub w sztyfcie to ok. 3-5 złotych, dlatego nie ma co oszczędzać.
Jeżeli samochód otwierasz kluczykiem, przygotuj też odmrażacz do zamków. O tym, że nie należy go wozić w schowku samochodowym, nawet nie przypominamy. Dodatkowo dorzuć do zakupów odmrażacz do szyb, dzięki któremu oszczędzisz mnóstwo czasu i zapomnisz o mozolnym skrobaniu szyb.