Nie zapinaj dolnego guzika marynarki
Jeśli nie masz na sobie padoku, nie powinieneś zapinać dolnego guzika marynarki. Dotyczy to zarówno dwu, jak i trzy guzikowych marynarek. Kolejna zasada: gdy siadasz w marynarce z jednym rzędem guzików, rozepnij ją. Dla odmiany marynarki dwurzędowej nie należy rozpinać.
No brown after six
W wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza to, że nie powinieneś zakładać brązowych garniturów, marynarek lub butów po godzinie 18:00. Wieczorowe stroje wręcz proszą się o czerń i granat. Warto jednak podkreślić, że jest to wyjątkowo przestarzała zasada mody męskiej, dlatego nie trzeba się jej trzymać kurczowo. Inna, całkiem podobna, brzmi: „No brown in town”.
Do garnituru zawsze z krawatem lub muchą
Jeśli zakładasz garnitur, nie zapomnij o krawacie lub musze. Pozostawienie odkrytej szyi to być może niegroźna, ale jednak wpadka. Garnitur został zaprojektowany w taki sposób, by podkreślić sylwetkę „V” klapami marynarki oraz wyeksponować ozdobę pod szyją.
Trzy najpopularniejsze kolory koszul
Całe szczęście, że moda na czarne koszule minęła. To dobry czas, by przypomnieć sobie, jakie kolory koszul są najbardziej uniwersalne. To biały, różowy i jasnoniebieski. W twojej garderobie nie powinno zabraknąć przynajmniej dwóch z nich.
Pasek albo szelki
Do spodni zawsze warto założyć pasek lub szelki, ale nigdy nie mogą one wystąpić wspólnie. Co więcej, jeśli chcesz, by szelki prezentowały się najlepiej, wybierz model spodni bez szlufek. Jest stworzony specjalnie z myślą o szelkach. Dzięki temu unikniesz wrażenia, że czegoś brakuje.
Marynarka? Nie dłuższa niż płaszcz
Zanim kupisz płaszcz do garnituru, upewnij się, że jest wystarczająco długi. Niektóre kurtki oraz półpłaszcze są krótsze od marynarek. Założenie takiego zestawu będzie oczywistym błędem. Najbardziej uniwersalne kolory płaszczy do garniturów to granat i szary.