Data modyfikacji:

Najlepsze książki dla mężczyzn o kobietach

Mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Jednak czy na pewno? Panowie, aby zrozumieć kobiety, trzeba zrozumieć jedno – każda z nas jest inna, a co ważniejsze, każda z nas tak jak i wy jest po prostu człowiekiem. Nie ma więc jednego poradnika, którego złote rady pozwolą wam zdobywać wszystkie niewieście serca. Są jednak książki dla mężczyzn (ale nie tylko dla nich!) mówiące o kobiecej wrażliwości. Z naszych propozycji książek o kobietach dla mężczyzn będziesz mieć szansę dowiedzieć się, dlaczego nie wychodzi ci w związkach, jak uczynić relację szczęśliwszą i być w oczach kobiety mężczyzną jej życia.

Książki o kobietach dla mężczyzn – najlepsze pozycje

Książki dla mężczyzn mogą poruszać różną tematykę. Jeżeli ważne są dla ciebie relacje damsko-męskie, warto sięgnąć po książki o kobietach dla mężczyzn. Zobacz nasze propozycje.

  1. Instrukcja obsługi kobiety – Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska
  2. Radości z kobiecości, czyli wszystko o zarządzaniu narządami – Ellen Stokken-Dahl, Nina Brochmann
  3. Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety – Linda Papadopoulos
  4. Mężczyźni objaśniają mi świat – Rebecca Solnit

Instrukcja obsługi kobiety – Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Katarzyna Miller – polska psycholożka, psychoterapeutka i filozofka, która wspiera pary w zażegnaniu kryzysu w związku. W tej książce dla mężczyzn pomaga im zrozumieć kobiecą naturę. Po tę propozycje powinni sięgnąć zarówno panowie w stałych związkach, jak i ci, którzy nie mają doświadczenia z kobietami i nie potrafią nawiązać udanej relacji damsko-męskiej.

Miller i Giżyńska w przystępny i rzeczowy sposób analizują niektóre zachowania kobiet, pokazując tym samym, co każda z nich pragnie zakomunikować bliskim i w jaki sposób. Mimo że tytuł jest dość banalny i wieje stereotypem, to w środku można znaleźć wiele wartościowych rad – w końcu kobiety piszące tę książkę opierały się nie tylko na swoich doświadczeniach, ale także na doświadczeniu kobiet w swojej rodzinie czy przyjaciółek.

A co znajdziesz w środku? Nie chcę spoilerować, więc zdradzę tylko kilka faktów. W poradniku autorki wyjaśniają m.in. to, dlaczego kobiety chcą być ciągle zdobywane i dlaczego to jest niemożliwe, podpowiadają także mężczyznom, dlaczego ich kobieta może nie mieć ochoty na seks czy dlaczego często obraża się bez powodu – oczywiście według panów, bo powód zawsze jakiś jest. Ponadto ten poradnik to także świetna propozycja dla kobiet. Jak już go przeczytasz, podsuń go swojej wybrance – być może dowie się czegoś o sobie samej, co pomoże wam zbudować jeszcze lepszą relację.

Radości z kobiecości, czyli wszystko o zarządzaniu narządami – Ellen Stokken-Dahl, Nina Brochmann

Jedno jest pewne – mężczyźni i kobiety przeżywają seks zupełnie inaczej. Tobie wystarczy iskra i już płoniesz. Ona z kolei potrzebuje stopniowego rozgrzania i rozdmuchiwania płomienia. Czy da się to pogodzić? Oczywiście, że tak, a praktyka czyni mistrza!

Kolejna z według mnie najlepszych książek dla mężczyzn jest poradnikiem o tym, jak zarządzać narządami płciowymi swojej partnerki. Po jej przeczytaniu dowiesz się wszystkiego na temat kobiecego orgazmu, a także zdziwisz się, jak trudno może być jej czasem go osiągnąć, i to nie zawsze z twojej winy. Poradnik nie traktuje jednak wyłącznie o sprawach łóżkowych. To kompendium wiedzy na temat miesiączki, ciąży i całym ciele kobiety. Uwierz mi, że zaczerpnięta z niego wiedza przyda ci się nieraz.

Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety – Linda Papadopoulos

Czytając tytuł, można by pomyśleć, że to idealny poradnik dla twojej kobiety. Jak się okazuje, to także doskonała książka dla ciebie. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego po sprawieniu jej komplementu ona nagle posmutniała, lub jesteś zły na to, że wasza ostatnia kłótnia znowu miała miejsce przez jej nadinterpretacje, to tytuł właśnie dla ciebie.

Skoro dwójka ludzi się kocha, to chyba nie powinno być problemu w komunikacji? Nic bardziej mylnego! Tam, gdzie do głosu dochodzą silne uczucia, pojawiają się również obawy i interpretacja czyichś wypowiedzi przez pryzmat własnych lęków czy pragnień. Przeczytajcie więc tę książkę oboje, aby wasz związek nie musiał napotykać na kolejne bariery komunikacyjne. Z tym poradnikiem dotychczasowe myślenie zostanie przewartościowane.

Mężczyźni objaśniają mi świat – Rebecca Solnit

To najbardziej feministyczna pozycja w tym zestawieniu. Jeśli na samą myśl o feminizmie robi ci się gorąco, to ta książka jest właśnie dla ciebie. Autorka, podając przykłady ze swojego życia, pokazuje, dlaczego ma dość tego, że to właśnie mężczyzna objaśnia jej świat i w dodatku stawia się w pozycji znawcy tematu, nawet jeśli nie ma pojęcia, o czym mówi.

Słyszałeś o terminie mansplaining? Opisuje on faceta, który w sposób niezwykle protekcjonalny przekazuje kobiecie wiedzę o świecie i nie przyjmuje do wiadomości jej argumentów. Rebecca w swoich felietonach udowadnia, że niektórzy z otaczających ją mężczyzn bardzo często próbują jej coś udowodnić, mimo że kompletnie nie mają pojęcia, o czym mówią, a już na pewno nie przyjmują do wiadomości, że kobieta w typowo „męskiej” dziedzinie, np. finansach, może być bardziej biegła od nich.

To samo dotyczy innych sytuacji – wielu mężczyzn uważa na przykład, że kobieta nie nadaje się na jakieś stanowisko, ponieważ ma większą skłonność do emocjonalnych zachowań czy po prostu wiedza, którą musiałaby zgłębić, nie jest z zakresu jej zainteresowań. Feministyczne brednie? A gdyby to właśnie ciebie kobiety za każdym razem pouczały i udowadniały, że wiedzą lepiej? To może być frustrujące! Zresztą sam się o tym przekonasz, sięgając po tę propozycję. Zobaczysz, w jak wielu aspektach życiowych mężczyźni pouczają otaczające ich kobiety, traktując je tym samym jak istoty, które niczym dziecko trzeba przeprowadzić przez świat pod swoimi skrzydłami.

I jeszcze jedno – jeśli naprawdę zależy ci na przeczytaniu dobrej książki o kobietach dla mężczyzn, to sięgaj po poradniki psychologiczne pisane przez kobiety. W końcu kto, jak nie one, wiedzą najlepiej, czego potrzebują i chcą od życia, związku czy seksu?

Autorka: Klaudia Borycka