Data modyfikacji:

Rękawiczki męskie skórzane na jesień — jakie wybrać?

W klasycznej modzie męskiej, pełnej wyważenia i stonowania, eleganckie dodatki mogą być elementem świadczącym o poczuciu stylu. Jedną drobnostką można zarówno popsuć, jak i stworzyć stylizację. Dbałość o detale doskonale podkreślisz, dobierając do jesiennego stroju rękawiczki męskie skórzane.

rękawiczki męskie skórzane

Rękawiczki męskie skórzane na jesień

Rękawiczki skórzane męskie na jesień

Przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego wielu panów zadaje sobie pytanie: wełniane czy skórzane jakie rękawiczki wybrać? Rękawiczki skórzane męskie są znacznie bardziej eleganckie od tych wełnianych czy materiałowych, dlatego warto mieć w zestawie choć jedną parę. Nawet jeśli na co dzień wolisz inne rodzaje rękawiczek, np. trekkingowe, skórzane rękawiczki wykorzystasz podczas bardziej formalnych uroczystości. Sportowe rękawiczki mogłyby gryźć się z wełnianym płaszczem lub sztruksową marynarką.

Dlaczego warto wybrać rękawiczki męskie skórzane?

Ciepłe skórzane rękawiczki męskie sprawdzą się zarówno jesienią, jak i niezbyt srogą zimą. Choć nie mają grubego wypełnienia, zapewniają bardzo dobry komfort termiczny. Skóra z jednej strony chroni przed chłodem i powiewem zimnego wiatru, z drugiej zaś nie prowadzi do przepocenia dłoni. Inną zaletą jest wpływ rękawiczek męskich skórzanych na stylizację. Dodają szyku, wysmuklają ramiona i dłonie oraz podkreślają dobry styl ich posiadacza. Doskonale się komponują z eleganckim płaszczem męskim. Cechą naturalną skóry jest to, że z czasem nabiera indywidualnego charakteru, dopasowując się do dłoni i zyskując interesujące przetarcia i odcienie. Oczywiście w miarę rozsądku, bo mocno wyeksploatowane rękawiczki skórzane z pewnością nie dodadzą stylizacji uroku.

Rękawiczki męskie skórzane na jesień – jakie wybrać?

Wbrew pozorom stworzenie zgrabnej i dopasowanej rękawiczki męskiej skórzanej wcale nie jest łatwe. Jej obszycie wymaga ogromnej precyzji, a nawet najdrobniejsze skazy będą widoczne na pierwszy rzut oka. Tanie rękawiczki skórzane bardzo częsty wyglądają dobrze, ale tylko na sklepowej półce. Po założeniu ich na dłonie materiał marszczy się, zagina lub okręca na palcach. Nie trzeba dodawać, że takie rękawiczki męskie skórzane będą przy okazji bardzo niewygodne, więc szybko wylądują na dnie szuflady z ubraniami.

Dobre i ciepłe skórzane rękawiczki męskie muszą być wykonane z wysokiej jakości skóry. Nie chodzi jednak wyłącznie o snobistyczne upajanie się drogimi gadżetami – taka skóra jest miękka, elastyczna i przyjemna w dotyku. Wyższa cena rękawiczek wynika też z ogromu pracy, jaką trzeba włożyć w precyzyjne wykrojenie i uszycie rękawic. Gwarantujemy, że dobrą jakość widać już na pierwszy rzut oka.

Zamsz czy skóra licowa w rękawiczkach na jesień?

Do produkcji rękawiczek używa się głównie bardzo delikatnych skór, np. koźlęcej, jagnięcej czy jeleniej. Są one dość cienkie i elastyczne, więc świetnie pasują do eleganckiego stylu. Takie rękawiczki będą także doskonałym eleganckim prezentem dla mężczyzny. Zdarzają się rękawiczki ze skóry świńskiej, jednak mają wyraźniejszą, porowatą fakturę, która nieco obniża formalność rękawiczek.

Najbardziej wytrzymałe są rękawiczki męskie ze skóry licowej, czyli gładkiej. Ważne jest także to, aby wiedzieć, jak pielęgnować skórzane ubrania i akcesoria. Rękawiczki męskie ze skóry licowej można zaimpregnować środkami do skór (nawet tymi do pielęgnacji foteli samochodowych), dzięki czemu lepiej radzą sobie ze śniegiem, wodą czy brudem. Warto też przyjrzeć się rękawiczkom zamszowym lub nubukowym. Są mniej formalne, nie tak eleganckie, ale mają swój urok. Są bardziej podatne na wilgoć oraz trudniej je doczyścić, więc najlepiej używać ich właśnie w okresie przejściowym.

Rękawiczki męskie skórzane ocieplane

Wczesną jesienią wystarczający komfort termiczny zapewni sama skóra i nawet cienkie skórzane rękawiczki męskie będą się doskonale spisywać. Jeżeli jednak zamierzasz używać rękawiczek również zimą, wybierz rękawiczki męskie skórzane ocieplane. Ze względu na to, że w eleganckich rękawiczkach wypełnienia nie może być dużo, najlepszym wyborem jest ocieplenie z wełny naturalnej. Wełna, w odróżnieniu od wypełnień syntetycznych, nie wzmaga pocenia i zachowuje swoje właściwości termiczne niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jaki kolor rękawiczek męskich skórzanych?

Do klasyki nalezą oczywiście czarne rękawiczki skórzane męskie, które pasują do każdej stylizacji. Doskonale prezentują się również rękawiczki skórzane męskie brązowe.

Autor: Szymon Sonik