Data publikacji:

Jak podnieść poziom testosteronu?

Czujesz się przemęczony i bez wigoru? Być może przyczyną jest obniżony poziom testosteronu. W tym artykule dowiesz się, jak podnieść poziom testosteronu naturalnie i bezpiecznie.
jak podnieść poziom testosteronu

Poziom testosteronu:

Testosteron uważany jest za najważniejszy męski hormon. Spadek testosteronu może być spowodowany przez wiele czynników – starzenie się lub przewlekły stres. Niski poziom testosteronu może skutkować obniżeniem libido, a także powodować przyrost masy ciała. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, by zwiększyć poziom testosteronu naturalnie.
 
Według badań zdrowy mężczyzna powinien mieć od 264 do 916 nanogramów testosteronu na decylitr (ng/dl). Wraz z wiekiem poziom testosteronu spada w sposób naturalny od 1 do 2 procent rocznie. Jednak niektóre czynniki, takie jak schorzenia czy styl życia, mogą znacznie wpływać na ilość tego hormonu w organizmie.


Przeczytaj także: Jak utrzymać testosteron na właściwym poziomie?
 

Odpowiedni poziom testosteronu we krwi sprawia, że organizm mężczyzny pracuje bez zarzutu – ma odpowiedni poziom libido i dużo energii na codzienne wyzwania. U niektórych mężczyzn niski testosteron może nie powodować żadnych objawów. Dlatego warto regularnie wykonywać badania krwi – to najlepszy sposób na zdiagnozowanie poziomu testosteronu we krwi. Trwałe obniżenie poziomu testosteronu może powodować łamliwość kości (osteoporoza), zaburzenie funkcji seksualnych oraz problemy ze snem.
Zastanawiasz się, jak podnieść testosteron? Odpowiedź może być prosta: sen. Warto wiedzieć, że brak snu może niekorzystnie wpływać na poziom hormonów i substancji chemicznych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Wśród lekarzy popularny jest pogląd, że poziom testosteronu może spaść u mężczyzn, którzy nie śpią wystarczająco długo. Naukowcy odkryli, że po zaledwie jednym tygodniu zmniejszonej ilości snu, poziom testosteronu u badanych mężczyzn spadł nawet o 15%. Jeśli chcesz zwalczyć niedobór testosteronu, powinieneś zacząć od wyregulowania czasu spania.
 
Zapewne wiesz, że przewlekły stres jest niebezpieczny i może prowadzić do wielu problemów w organizmie. Obniżenie testosteronu może być związane z doświadczaniem długotrwałego stresu. Stres podnosi poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za zarządzanie różnymi procesami wewnątrz organizmu, w tym odporność immunologiczną i prawidłowy metabolizm. Podwyższony poziom kortyzolu negatywnie wpływa też na poziom testosteronu. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć poziom testosteronu – postaraj się unikać stresu. Zadbaj o to, żeby dobrze się wysypiać, wychodzić na spacery, a weekendu nie spędzać na pracy.
Badania pokazują, że dobre odżywianie się jest niezbędne do utrzymania dobrego poziomu testosteronu i stanu zdrowia. Niski poziom testosteronu może przyczynić się do powstawania stanów zapalnych i upośledzenia funkcji neurologicznych. Dodatkowo regularne przejadanie się zaburza poziom hormonów. Efekt ten widoczny jest także u sportowców i osób aktywnych. Dlatego nawet jeśli ćwiczysz, pamiętaj o regularnych badaniach krwi.
 
Jak podwyższyć poziom testosteronu? W tym przypadku kluczowa jest dieta. Powinieneś jeść dania, które zapewniają zdrową równowagę tłuszczów i białek. Dzięki temu nie tylko osiągniesz równowagę hormonów w organizmie, ale także zadbasz o ogólny stan zdrowia.
 
Jeśli nie wiesz, jak naturalnie podnieść poziom testosteronu, uzupełnij swoją dietę o imbir (właściwości imbiru) . Według badań codzienne przyjmowanie imbiru przez trzy miesiące zwiększyło poziom testosteronu o 17,7% w grupie mężczyzn z problemami z płodnością.
 
Ważnym minerałem jest też cynk. Ostrygi zawierają dużo więcej cynku niż jakikolwiek inny produkt spożywczy. Z kolei cynk jest ważny dla zdrowia plemników i odpowiednich funkcji reprodukcyjnych. Mężczyźni z dużym niedoborem cynku mogą cierpieć na hipogonadyzm, czyli brak wytwarzania odpowiedniej ilości testosteronu. Jeśli nie jesteś fanem ostryg, ale zależy ci na podniesieniu poziomu testosteronu, możesz urozmaicić swoją dietę także o czerwone mięso, drób, fasolę lub orzechy.
 
Niski testosteron można zwiększyć również odpowiednimi tabletkami. Specjalne leki na testosteron to bezpieczny sposób na to, by w znaczny sposób podnieść poziom testosteronu. Jednak jakie leki podnoszące testosteron wybrać? Wśród internautów największą popularnością cieszą się tabletki od marki Olimp. Suplement Testomag to kompleksowe tabletki, dzięki którym uzupełnisz swoją dietę nie tylko w magnez, ale także zadbasz o odpowiedni poziom testosteronu. To suplement w formie łatwych do połknięcia tabletek. Dodatek magnezu to gwarancja, że suplementy wspierają także zdrowe funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego i równowagę elektrolitową.
 
Szukasz skutecznych tabletek na podniesienie testosteronu w atrakcyjnej cenie? Naszym zdaniem dobrym wyborem będą suplementy na testosteron Megabol. Środek został wzbogacony o aktywne frakcje steroli roślinnych. Wyniki badań przeprowadzone przez producenta dowodzą, że po 30 dniach i zużyciu jednego opakowania produktu u badanych mężczyzn wzrósł poziom testosteronu, zaobserwowano lepszą regenerację po treningu i polepszenie jakości snu.