Data modyfikacji:

Jak wybrać rękawiczki na siłownię?

Odpowiednia odzież sprawi, że ćwiczenia wykonywane na siłowni będą przyjemniejsze i bardziej efektywne. Nie chodzi tu o wygląd ubrań i dodatków, a ich funkcjonalność. Do elementów garderoby sportowca należą rękawiczki na siłownię. Dowiedz się, dlaczego powinny znaleźć się w twoim wyposażeniu i jak wybrać te najlepsze.
rękawiczki na siłownię

Decyzja o uczęszczaniu na siłownię zwykle wiąże się z większymi wydatkami. Sportowa odzież, elektroniczne gadżety, odżywki i zdrowe produkty dietetyczne mogą nieco nadwyrężyć portfel sportowca-nowicjusza.

Jak nietrudno się domyślić, nie wszystkie z modnych przedmiotów stosowanych na siłowniach są niezbędne do wydajnego trenowania. A jak to jest z rękawiczkami?

Czytaj również: Jakie spodnie w góry?

Jeśli zaczynasz ćwiczyć z nastawieniem, że będziesz trenować głównie nogi, rękawiczki na siłownię mogą okazać się zbędne. Co innego, jeśli w twoim planie treningowym znajdzie się miejsce na „dzień rąk” czy „klatę”. Wówczas warto zainwestować w dobre rękawiczki – siłownia to nie tylko miejsce budowania formy, ale i kontuzji, otarć i zranień.
Oczywiście, sportowe rękawiczki to nie żadne „must-have”. Musisz mieć jednak świadomość, że dźwigając ciężary (zwłaszcza, gdy dopiero się z nimi zaznajamiasz), niemal na pewno nabawisz się odcisków.

Kolejnymi efektami treningów będą otarcia, niejednokrotnie stłuczenia dłoni. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzeń nadgarstka.

Rękawiczki na siłownię to zatem zabezpieczenie zarówno dla skóry dłoni, jak i samego stawu.

Dobre rękawiczki na siłownię zwiększą także komfort twoich treningów. Dzięki nim sztanga nie będzie wyślizgiwać się z dłoni nawet, jeśli będą spocone.

Przeczytaj także: Ćwiczenia na barki - trening w domu i na siłowni
Najistotniejszą cechą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu rękawiczek jest materiał ich wykonania. Na rynku znajdziesz rękawiczki na siłownię wykonane z materiałów tekstylnych lub skóry.

  • Męskie rękawiczki na siłownię tekstylne

Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena, dlatego poleca się je osobom początkującym, które jeszcze nie są pewne, czy treningi na siłowni staną się ich regularnym zajęciem.

Niestety, tekstylne rękawice nie zadowolą wymagających sportowców – nie odprowadzają potu, nie należą też do bardzo trwałych i wygodnych.
rękawiczki na siłownię

  • Rękawiczki na siłownię ze skóry

Ci, którzy poczuli „bakcyla” siłowni, powinni zainwestować w rękawice skórzane. Ich cena jest rzecz jasna wyższa, lecz w ostatecznym rozrachunku to one okazują się niezawodnym pomocnikiem w treningach. Dobrze dopasowują się do dłoni, absorbują pot, pozwalają skórze oddychać i co ważne – wytrzymają nawet kilka lat intensywnych treningów.
Rękawice sportowe mogą chronić nie tylko przed otarciami, ale i kontuzjami nadgarstków – a o nie na siłowni nietrudno. Decydując się na zakup rękawic upewnij się, czy są dopasowane do twoich dłoni i czy posiadają usztywnienie w okolicach stawu promieniowo-nadgarstkowego.

Takie zabezpieczenie poleca się przede wszystkim tym, którzy planują dźwiganie sporych obciążeń.

Choć rękawice na siłownię nie są wyposażeniem niezbędnym, mogą znacznie ułatwić ci treningi i co ważne – zwiększyć ich bezpieczeństwo. Jeśli jesteś regularnym bywalcem klubów fitness, warto zastanowić się nad kupnem własnej pary.

Najlepsze rękawiczki na siłownię - top 10