Data publikacji:

Jak ukryć wystający brzuch? Sposoby na „mięsień piwny”

„Mięsień piwny” to problem, który dotyczy wielu mężczyzn – nie tylko tych otyłych. Oponka na brzuchu często spędza sen z oczu również szczupłym panom. Jeśli czytasz ten artykuł, wystający brzuch z pewnością ci nie odpowiada – i szukasz sposobu na to, jak się go pozbyć. Zanim to nastąpi dowiedz się, jak się ubierać, by był jak najmniej widoczny.
mężczyzna w mieście

Odstający brzuch u szczupłej osoby? To możliwe

Zyskał miano „mięśnia piwnego”, choć w rzeczywistości chmielowy trunek nie zawsze jest jego przyczyną. Duży brzuch u mężczyzn najczęściej jest rezultatem tłustych przekąsek, a także braku aktywności fizycznej.

Wystający brzuch u szczupłej osoby nie jest sytuacją rzadką – w tych okolicach tłuszcz odkłada się wyjątkowo szybko i niestety – trudno się go pozbyć.

Oczywiście, gdy twój wystający brzuch powoduje, że nie czujesz się dobrze z tym, jak wyglądasz, najlepiej pomyśleć o odpowiedniej diecie i wizytach na siłowni.

Proces gubienia „oponki” jednak trochę potrwa, dlatego, zanim staniesz się posiadaczem kaloryfera, warto zapoznać się z trikami stylistycznymi, które odwrócą uwagę od „mięśnia piwnego”.

Sprawdź także trening FBW, który może ci pomóc w zrzuceniu brzucha.

Jak ukryć duży brzuch? Szukaj rozwiązania w szafie

Każdy, kto choć raz próbował uporać się ze zbędną tkanką tłuszczową potwierdzi, że jej zrzucenie z okolic brzucha nie jest prostym zadaniem. „Oponka” czy „mięsień piwny” to problem wielu mężczyzn w różnym wieku i o różnych stylach życia.

Nie wszyscy z ich znajdują tyle determinacji, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów. Wówczas pojawia się pytanie – co zrobić, by jak najlepiej ukryć odstający brzuch? Okazuje się, że z pomocą może pospieszyć moda i jej praktyczne rozwiązania.

Jak ukryć brzuch? Proste sposoby na optyczne wysmuklenie sylwetki

Jeśli szukasz sposobu na to, jak zamaskować brzuch, rozwiązania powinieneś poszukać w swojej garderobie. Proste triki mogą sprawić, że wizualnie odejmiesz sobie kilka kilogramów, a wystający brzuch przestanie skupiać na sobie uwagę.

Ukryj duży brzuch u mężczyzny za pomocą garnituru

Na co dzień nosisz garnitur i nie wiesz, jak zamaskować swój wystający brzuch? Kilka prostych zasad pomoże ci w optycznym odjęciu sobie kilku kilogramów.
  • Wybieraj jednorzędowe marynarki z lekkich tkanin. Unikaj marynarek dwurzędowych, które poszerzają sylwetkę.
  • Wystający brzuch ukryją koszule w pionowe prążki.
  • Zadbaj o odpowiednią długość krawata. Najlepiej, by nachodził na klamrę od spodni – krótsze krawaty uwidaczniają mankamenty figury.
  • Unikaj jasnych garniturów. Najlepszym wyborem będzie czerń, granat lub ciemna szarość. Ostrożnie dobieraj również materiał – ten lekko błyszczący może zwracać uwagę na słabe punkty sylwetki. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie garnitur wykonany z matowej tkaniny.
  • Panowie, którzy na co dzień muszą stosować się do dress codu, powinni zaprzyjaźnić się z kamizelkami, najlepiej tymi z mocno wyciętymi dekoltami. Nisko zapinane kamizelki wysmuklają sylwetkę i odwracają uwagę od nadbagażu w okolicach brzucha.

Jak ukryć wystający brzuch za pomocą T-shirta i bluzy?

Jeśli na co dzień lubisz zakładać T-shirty, wybieraj te w ciemnych, stonowanych kolorach. Dobrym wyborem będą koszulki z jasnymi elementami w górnej części, które odwrócą uwagę od brzucha. Jeśli decydujesz się na założenie bluzy, pamiętaj o tym, by zawsze nosić ją rozpiętą.

Wystający brzuch u mężczyzn: wykorzystaj swetry

Jak ukryć wystający brzuch w sezonie zimowym? Wbrew pozorom, za duże bluzy i swetry oversize nie są najlepszym wyborem dla panów z „oponkami”.

Wprost przeciwnie – takie fasony jedynie zwracają uwagę na to, co warto zakryć. Najlepszym wyborem będą dopasowane (lecz nie obcisłe) swetry i kardigany w ciemnych kolorach i dekoltami w serek.

Odstający brzuch a dobór odpowiednich spodni

Jak się okazuje, również i fasonem spodni można zamaskować zbędne kilogramy w okolicach brzucha. Najważniejszą zasadą jest unikanie spodni o bardzo niskim stanie. Lepiej sprawdzą się te z lekko podwyższonym stanem, które trzymają oponkę w ryzach.

Wystający brzuch – czego nie nosić?

Warto wspomnieć o największych stylizacyjnych grzechach panów z odstającymi brzuchami. Popełniając je sprawiasz, że ”oponka” wyda się jeszcze większa!
  • Unikaj elementów garderoby w duże, geometryczne wzory, a przede wszystkim w poprzeczne pasy. Optycznie poszerzają sylwetkę i sprawiają, że brzuch wydaje się jeszcze większy.
  • Unikaj wszelkich elementów, które skracają sylwetkę – a więc np. spodni z podwiniętymi nogawkami.
  • „Eleganckie” koszule z krótkim rękawem to zdaniem wielu stylistów element garderoby, który powinien zniknąć z każdej męskiej garderoby. Jeśli mimo to jesteś ich amatorem, a borykasz się z wystającym brzuchem, zrezygnuj z nich; taki fason bardzo eksponuje nadmierne kilogramy.
  • Kochasz żywe, wręcz rażące w oczy kolory? Niestety – jeśli chcesz ukryć duży brzuch, musisz się z nimi pożegnać. Jaskrawe barwy optycznie powiększają, a to oznacza, że zastosowane w górnych partiach garderoby jeszcze bardziej wyeksponują „oponkę”.
Jeśli zastanawiasz się, jak ukryć duży brzuch za pomocą odpowiednich ubrań, pamiętaj o naszych wskazówkach. Dzięki tym prostym trikom sprawisz, że twoja sylwetka będzie bardziej proporcjonalna.
Autorka: Joanna Stanuch