Data publikacji:

Prezent na 50. urodziny dla mężczyzny

Szukasz prezentu na 50. urodziny dla mężczyzny? Zastanawiasz się, jaki będzie oryginalny prezent dla niego na 50. urodziny? Podpowiadamy, jaki prezent możesz wybrać na 50-tkę dla faceta.
starszy mężczyzna
Prezent na pięćdziesiąte urodziny powinien być wyjątkowy, bo wyjątkowy jest ten okrągły jubileusz. Jaki upominek podarować mężczyźnie w sile wieku, może wydawać się nie lada wyzwaniem.

Czasem ciężko wyczuć granicę pomiędzy elegancją a pretensjonalnością. A wydumanego patosu nikt nie lubi. Pięćdziesięciolatek jeszcze rok wcześniej „miał czwórkę z przodu” – warto więc uważać, by prezent na urodziny nie wskazywał, że została przekroczona jakaś niewidzialna granica dzieląca ludzi na „jeszcze młodych” i „już statecznych”.

Niemniej obchody pięćdziesiątki zobowiązują. Nasza propozycja ogniskuje się więc wokół tezy: niech upominek nie będzie dostosowany do wieku, ale do osobowości. Krótko mówiąc – niech będzie po prostu niesamowicie wyjątkowy.

Atrakcje. Podaruj jubilatowi relaks lub ekstremalne przeżycie. Jeśli wiesz, że mężczyzna, którego chcesz obdarować, marzy o chwili wytchnienia, sprezentuj mu karnet do spa lub na masaż. Jeśli zawsze kochał lotnictwo – lot szybowcem. A jeżeli interesował się militariami – jazdę czołgiem.

Gdy decydujesz się na prezent tego typu, z pewnością dobrze wiesz, czego jest fanem. Kibicuje określonej drużynie sportowej?

Kup bilet na mecz i postaraj się o możliwość krótkiej rozmowy z zawodnikami z drużyny. Kocha lokalny teatr? Może uda ci się po spektaklu zabrać go za kulisy?

Hobby. Jeżeli jubilat mocno czymś się pasjonuje, dowiedz się, o czym marzy, aby uzupełnić wiedzę bądź sprzęt. Jeżeli jest zapalonym wędkarzem, podaruj akcesorium, którego mu brakuje.

Specjalny kołowrotek? Nowe krzesło? A może deeper, czyli bezprzewodową sondę, która miłośnikom wędkowania przekazuje informacje o głębokości, ukształtowaniu dna i lokalizacji ryb?

Rower, biegi górskie, grotołaźnictwo – aż proszą się o dobrą, designerską latarkę czołową. Narty i snowboard dodatkowo krzyczą o kamerę GoPro.
Zapalony fotograf z całą pewnością ucieszy się z nowego obiektywu lub konwertera.
Jubilat jest twoim mężem i za jakiś czas wybieracie się na wakacje w ciekawe miejsce?

Sprezentuj coś, co będzie w jakiś sposób uzupełniać wakacyjne plany. Macie zamiar zwiedzać winnice? Kup dobre wino, książkę o winie. A może także zaproś na degustację win w okolicznej winiarni.

Mąż interesuje się rodzimym folklorem? Zanim wyjedziecie w Góry Świętokrzyskie, by zdobyć Łysą Górę, wybierzcie się na koncert jednej z folkowych grup.

A u bractwa rycerskiego zamów tradycyjny miód pitny. Planujecie zwiedzić czeską Pragę? Podaruj mężowi kolekcję czeskich filmów – oczywiście, jeżeli jest kinomanem.

Jeżeli chcesz, aby prezent dla pięćdziesięciolatka był bardziej klasyczny, postaw na styl. W zależności od tego, jaka relacja łączy cię z jubilatem, prezent niech będzie bardziej lub mniej osobisty. Inny będzie prezent dla kolegi, inny dla brata.

Zegarek zawsze jest świetnym upominkiem. Ten, kto ma ich kilka, z całą pewnością ucieszy się z kolejnego. Niech będzie oryginalny i nietuzinkowy. Że aż chciałoby się powiedzieć – na takie okazje, jak ten jubileusz.

Spinki do mankietów to prezent bardziej osobisty. Znakomita propozycja jako prezent od dzieci pięćdziesięciolatka.
Szklana karafka na whisky?
Skórzany portfel?
A może gramofon z zestawem winylowych płyt?
Jest jeszcze opcja spełniania marzeń lub powrotu do dawno zarzuconych celów. Jeśli pięćdziesięciolatek od czasów szkoły średniej nie trzymał w ręku gitary, a tyle się naopowiadał, jak to wspaniale było grać w kapeli, kup gitarę.
Uwielbia sztukę i zawsze chciał malować? Upominkiem niech będzie zestaw podobrazi, farby i pędzle.
Marzył o rybkach? Niech będzie to wyposażone akwarium.
Najważniejsze to trafić w tę strunę, która zadrży, gdy otrzyma od nas prezent na pięćdziesiąte urodziny. Reszta – jest świętowaniem.
Autorka: Barbara Szega