Data modyfikacji:

Lego nie tylko dla dzieci - dorośli też się bawią

Kto z nas, dorosłych, choć raz nie powrócił wspomnieniami do dzieciństwa i godzin spędzonych nad klockami Lego? Wychodząc na przeciw sentymentalnym fanom klocków, duńska marka Lego wyprodukowała serię „18+”, która odniosła ogromny sukces. Klocki Lego dla dorosłych to już nie tylko zabawa, to tworzenie grafiki ściennej, gromadzenie zestawów kolekcjonerskich, to po prostu hobby. 

Międzynarodowy Dzień Lego

28 stycznia 2021 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lego, z tej okazji warto wspomnieć o niebywałym sukcesie klocków, które podbiły serca dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ciężko uwierzyć, że marka istnieje na rynku już od 1932 roku, a jej założyciel Ole Kirk Christiansen w 1949 roku wykonał z drewnianych ścinków pierwsze, proste klocki. Ciekawostką jest, że w  rodzinnej miejscowości Christiansena funkcjonuje największy na świecie Legoland, park rozrywki zachwyca oczywiście nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Lego Art - stwórz własny obraz

Lego Art to klocki Lego dla dorosłych, którzy kochają popkulturę. Tworzenie grafiki ściennej z ulubioną postacią ze świata muzyki, czy komiksów gwarantuje relaks, a dodatkowo załączone do opakowań ścieżki dźwiękowe związane z postaciami, tworzą niesamowity klimat. Fani Lego Art są zachwyceni jakością wykonania klocków, ich ilością (zestawy zawierają nawet kilka tysięcy klocków), a także dodatkami, które pozwalają od razu zamontować powstały obraz na ścianie, by nacieszyć oko wielogodzinną pracą. 

Sprawdź, jakie zestawy Lego Art znajdziesz na Ceneo!Zestaw The Beatles 

Pudełko zawiera 2933 elementy, które pozwolą ułożyć obraz jednego z czterech członków popularnego zespołu The Beatles. 

Zestaw Harry Potter 

Fani Harrego Pottera mogą ułożyć z klocków Lego Art herby czterech domów Hogwartu. Pojedynczy zestaw zawiera 4249 klocków, za pomocą których można stworzyć wybrany herb. Zabawie towarzyszy oczywiście załączona muzyka prosto ze świata magii i czarodziejów. 

Zestaw Marylin Monroe 

To jeden z najbardziej popularnych zestawów klocków Lego Art, zestaw zawiera 3332 klocki i umożliwia wykonanie czterech różnych wersji popularnego obrazu. Wykonana grafika idealnie nadaje się także na prezent, dla fanów Marylin. 

Wyzwanie dla fanów seriali

Lego oferuje także coś dla fanów popularnych seriali, którzy zechcieliby mieć fragment uniwersum w swoim pokoju. Warto nadmienić, że takie zestawy mają często charakter kolekcjonerski, co oznacza, że w przyszłości ich cena może podwoić, lub nawet potroić swoją wartość. Zatem oprócz dobrej zabawy, jest to także inwestycja. 

Stranger Things 

To zestaw, który zaskakuje fanów klocków Lego dla dorosłych, wiernością detali oraz tym, że model posiada dwie strony. Zestaw kolekcjonerski zawiera 2200 klocków wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły, które przeniosą fanów Stranger Things do domu Byersów. 

Przyjaciele

Zestaw „Przyjaciele” to idealna propozycja dla dorosłych fanów klocków Lego, którzy pamiętają kultowy serial. Własny Central Perk w pokoju? Z Lego to możliwe. Zestaw kolekcjonerski zawiera 1079 klocków pozwalających w pełni odtworzyć kultową kawiarnię i całe jej wyposażenie w sposób niezwykle szczegółowy.  

Coś dla fanów motoryzacji - Lego Technic 

Dorośli kochający klocki Lego i motoryzację, powinni zaopatrzyć się w Lego Technic. Są to zestawy dla prawdziwych zapaleńców. 

Lego Technic - Mac Anthem 

Lego Technic - Mac Anthem to zestaw Lego dla dorosłych będący jedną z najwierniejszych replik ciężarówki Mack Anthem. Otwierana kabina kierowcy, regulowana przyczepa, wysięgniki, 6-cylindrowy silnik - to tylko niektóre z elementów, które zaskakują szczegółowością w trakcie składania modelu. Zestaw zawiera 2595 elementów, które dodatkowo po ułożeniu ciężarówki, pozwalają także na budowę śmieciarki Mack LR.

Lego Ideas

Wśród dorosłych olbrzymią popularnością cieszą się zestawy Lego Ideas. Niektóre z nich zostały zaprojektowane przez fanów duńskich klocków.

Najlepsze zestawy klocków Lego znajdziesz na Ceneo.pl

Na Ceneo.pl znajdziesz ogromny wybór zestawów klocków Lego, które są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Zaprezentowane przez nas zestawy, to zaledwie ułamek tego, co znajdziesz w sklepach. Odwiedź specjalną stronę dedykowaną Międzynarodowemu Dniu Lego.
Autor: Bartłomiej Mazurek