Data modyfikacji:

Krótkie fryzury męskie. Fajne i modne fryzury dla bardzo krótkich włosów

Masz krótkie włosy i chcesz, by wyglądały stylowo i modnie? Oto wybrane krótkie fryzury męskie, o które warto poprosić fryzjera. Sprawdź, która będzie idealna właśnie dla ciebie.

krótkie włosy męskie

Bardzo krótkie fryzury męskie: buzz cut

Zacznijmy od możliwie najkrótszej fryzury – buzz cut. Jeśli chcesz mieć króciutkie włosy, wybierz właśnie buzz cut. Nazwa tego uczesania wywodzi się od bzyczącego dźwięku, który wydaje maszynka do golenia. Buzz cut wybieramy, gdy chcemy, by włosy były równej długości, ale pamiętajmy, że chodzi o bardzo krótkie cięcie, kilkumilimetrowe, maksymalnie o długości 1 centymetra. Buzz cut to także określenie klasycznego ogolenia głowy. To ostatnie uczesanie jest bardzo stylowe i wygodne – nie wymaga używania szamponów i kosmetyków, ani nawet grzebienia.

Często ogolona głowa to wybór mężczyzn, którzy zaczynają cierpieć z powodu łysienia. Warto jednak pamiętać, że to twarzowa fryzura, a mężczyźni bez włosów podobają się wielu kobietom.

Krótkie fryzury męskie z tradycjami historycznymi – Juliusz Cezar i Napoleon

Dla krótkich włosów dobrym wyborem będzie fryzura na Cezara z krótszymi bokami i dłuższą grzywką. Starożytny władca słynął z tego, że miał bujne i mocne włosy na całej głowie, jednak jego łysienie zaczynało się na czole, tworząc zakola, które chciał ukryć. Zaczesywał więc włosy ze środka na boki lub na jeden bok, dlatego właśnie te części musiały być nieco dłuższe od reszty krótkich włosów. Na Cezara czesał się też Napoleon i książę Józef Poniatowski, a współcześnie fryzurę tę wybrał m.in. Tomasz Karolak.

Jak uczesać się na Cezara? Włosy muszą układać się do przodu i trzeba je po prostu zaczesywać na czoło, delikatnie mierzwiąc w okolicach czoła. Nie trzeba nakładać żadnych kosmetyków utrwalających, włosy powinny być w naturalnym, delikatnym nieładzie, można je ewentualnie lekko utrwalić pianką. Fryzura na Cezara jest dość uniwersalna, dlatego będzie pasowała zarówno do stylu smart casual z koszulą i sportowymi butami, oficjalnego z marynarką, jak i sportowego z T-shirtem i czapeczką z daszkiem w roli głównej.

Krótkie męskie fryzury pod kontrolą: slick back

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Żaden niesforny kosmyk włosów nie powinien wystawać, a włosy powinny być – twoim zdaniem – zdyscyplinowane? Oto fryzura specjalnie dla ciebie – slick back. Z języka angielskiego tłumaczymy to jako „przylizane do tyłu”. To słynne uczesanie – nosili je w latach 80. David Bovie i Johnny Depp. Fryzura sprawdza się w przypadku dojrzałych i wiekowych mężczyzn, a zwłaszcza tych z problemem łysienia lub zakolami na czole. Zebrane i gładko zaczesane do tyły włosy sprawiają, że ewentualne braki owłosienia stają się mniej widoczne, choć wcale nie są zasłonięte.

Bardzo łatwo jest uczesać się samodzielnie w stylu slick back. Wystarczy po prostu zaczesać włosy do tyłu, nałożyć pomadę wodną, która utrwali fryzurę i sprawi, że włosy będą lśniące, lub wzmocnić uczesanie żelem. Istotą tej fryzury jest wspomniana dyscyplina – bardzo ważne jest, by włosy były uporządkowane, uczesanie musi być absolutnie gładkie. Sprawdza się podczas oficjalnych i eleganckich okazji – przyjęć, imprez i spotkań towarzyskich, na które trzeba ubrać się wizytowo i szykownie, np. w białą koszulę i zamszowe, eleganckie mokasyny lub inne buty do garnituru.

Krótkie fryzury męskie z dłuższym przodem

Jeśli chcesz mieć fryzurę stylową, ułożoną i jednocześnie zależy ci na tym, by grzywka była dłuższa, poproś swojego fryzjera o klasyczną wersję fryzury Pompadour. W tym uczesaniu boki muszą być gładko przystrzyżone, zaś dłuższą grzywkę podnosi się do góry ciepłym powietrzem i specjalnym grzebieniem oraz zaczesuje do tyłu, modelując. Kształt ten należy utrwalić lakierem lub lekkim pudrem do włosów. To bardzo modna i stylowa fryzura, wybierają ją zarówno licealiści, 30-latkowie jak i mężczyźni w dojrzałym wieku.